“Tęcza” nominowana do Wdechy 2013

0
94

Instalacja stworzona przez Julitę Wójcik dla Instytutu Adama Mickiewicza została nominowana do nagrody Wdechy 2013 w kategorii “Miejsce roku”.

    Jak pisze redakcja Gazety Wyborczej w uzasadnieniu nominacji:  – Tęcza stała się w tym roku czymś znacznie więcej, niż tylko popularnym miejscem spotkań (…) Spalona Tęcza stała się symbolem braku tolerancji i podzielonego społeczeństwa. Ale my zapamiętamy przede wszystkim całe wielopokoleniowe rodziny, które pomagały Julicie Wójcik naprawiać Tęczę, akcję całowania się pod wypalonym łukiem, zbierania podpisów za jej rekonstrukcją. Nie musi po raz kolejny być naprawiana, spełniła swoje zadanie.

Wdechy to nagrody gazety Co Jest Grane – dodatku o kulturze Gazety Wyborczej, w tym roku zostaną przyznane już po raz dziesiąty. Obok Tęczy w kategorii „Miejsce roku” nominowane są: Teatr Wielki Opera Narodowa, Muzeum Narodowe w Warszawie, Bar prasowy i klub Pardon To Tu. Głosy można oddawać w plebiscycie przez wysyłanie smsów. Ogłoszenie wyników i rozdanie Wdech nastąpi 1 lutego.

Więcej informacji o “Tęczy” znajdziesz w artykule Anny Legierskiej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko