Komiks o Wiedźminie w USA

0
88

Jeszcze przed premierą trzeciej części gry komputerowej o Wiedźminie w USA ukaże się komiks z bohaterem Andrzeja Sapkowskiego.

Komiks o Wiedźminie wyda 19 marca 2014 roku cenione wydawnictwo Dark Horse, które znane jest z niezależnych, ambitniejszych pozycji jak “Hellboy”, “Usagi Yojimbo” czy “Sin City” i komiksów spod znaku Star Wars. Amerykanie postanowili stworzyć serię o Wiedźminie. Fabuła ma nie być powiązana z trzecią częścią gry komputerowej.

Scenarzystą serii jest Paul Tobin, rysownikiem Joe Querio, okładki przygotował zaś Dave Johnson. To rozpoznawalni w USA twórcy, którzy pracowali przy głośnych i cenionych seriach jak “100 naboi” i “BPRD”. W komiksie Geralt z Rivii ma zmierzyć się z duchem kobiety, który zamienił opuszczoną posiadłość w dom strachów i potworów.

W Polsce Wiedźmin już dwukrotnie trafił do komiksu. W latach 90. XX wieku Bogusław Polch narysował sześć albumów do scenariusza Macieja Parowskiego na podstawie prozy Sapkowskiego. Koncepty graficzne głównego bohatera były wierne literackiemu pierwowzorowi, ale budziły kontrowersje. W 2011 roku ukazał się dwuczęściowy komiks narysowany przez Arkadiusza Klimka (kolor Łukasz Poller) do scenariusza Michała Gałka. Klimek oparł się na projekcie postaci z gry autorstwa Przemka Truścińskiego, Gałek napisał własną historię w świecie wymyślonym przez Sapkowskiego. Na iphone’a powstała także aplikacja, w której można czytać zanimowaną wersję tego komiksu. 

Autor: Łukasz Chmielewski 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko