Kalina Izabela Zioła – Donosy kulturalne z Poznania

0
118

Kalina Izabela Zioła – Donosy kulturalne z Poznania


WANDA WASIK W KLUBIE LITERACKIM „DĄBRÓWKA”

 

                       We wtorek 8 stycznia 2013 r. o godz. 18.00 w Klubie Literackim “Dąbrówka” w Piątkowskim Centrum Kultury os. Bolesława Chrobrego 117, w XXX rocznicę śmierci Kazimiery Iłłakowiczówny, odbędzie się wieczór autorski Wandy Wasik, połączony z prezentacją autobiograficznej prozy pt. “Spotkałam”. Spotkanie poprowadzi Jerzy Grupiński.

Wanda Wasikurodziła się w Poznaniu. Ukończyła studia Historii Sztuki na Wydziale Filozoficzno Historycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także trzyletnie Studium plastyczne pod kierunkiem prof. Stanisława Szczepańskiego i Wacława Twarowskiego. Uprawia rysunek i malarstwo (14 wystaw indywidualnych) Pracowała w Muzeum Narodowym w Poznaniu
Pisze wiersze i prozę. Od 1968 r. publikowała w czasopismach kulturalnych, jak “Nurt”, Almanachach Wydawnictwa Poznańskiego, w Polskim Radio, oraz w prasie regionalnej.
W roku 1992 wydała dwa opowiadania i dwa tomiki wierszy a w 1998 prozę pt.” Kryptonim K 22”.
W 2008 roku wydała prozę pt.” Dzieciństwo w Kraju Warty” i dwa tomiki wierszy: ” Bosą Stopą” i „Szeptem”
W 2009 r. na podstawie książki “ Dzieciństwo w Kraju Warty” powstal film krótkometrażowy pt. “Z pamiętnika Wandy” emitowany kilka razy przez TVP 3.
Telewizja Swarzędz zrealizowała na podstawie opowiadania “Fajka” krótką etiudę.
W r. 2010 wydała tom wierszy „Jak Nefryt Zielona” i opowiadanie o K. Iłłakowiczównie pt. „Spotkałam”.
Oddała do druku dwa tytuły: Mój Orfeusz i Mała Wandzia. W przygotowaniu:Ona jest nasza, o dziejach Drzeczkowa w powiecie leszczyńskim.
Współpracuje przy wydawaniu debiutanckich tomików poetyckich.
Mieszka i pisze w Kobylnicy koło Poznania.

Oto jeden z wierszy Wandy Wasik, zadedykowany Kazimierze Iłłakowiczównie:SAMOTNOŚĆ

Co wiemy
O samotności
My
Którym otwarte drzwi

Gdzieś
Ponad kaskadą schodów
W oślepłym sześcianie
Obojętnych ścian
Stara kobieta
Czeka …

 

 

 

 

PIOSENKI CZESŁAWA NIEMENA W „POEMACAFE”

                  

           W piątek 11 stycznia 2013 roku o godzinie 20.00 w znanej poznańskiej kawiarni artystycznej „PoemaCafe” przy ulicy Langiewicza 2 odbedzie się niecodzienny koncert, zatytułowany „Czy mnie jeszcze pamiętasz”.Będzie to koncert Piotra Kuźniaka, poświęcony pamięci i twórczości Czesława Niemena. Piotr Kuźniak – wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista, jeden z legendarnych Trubadurów, który w 1993 r, po reaktywacji zespołu, zastąpił Krzysztofa Krawczyka. Zasłynął m.in. z interpretacji piosenek Czesława Niemena.

 


 

VII TURNIEJ POETYCKI „O MALINOWĄ KARAFKĘ”

 

               22 stycznia 2013 roku w Kole Literackim przy Klubie Nauczycieli Miasta Poznania przy ulicySłowackiego 58/60 (oficyna w podwórzu, I piętro), odbędzie się siódma już edycja Turnieju Poetyckiego „O malinową karafkę”. Rozpoczęcie turnieju nastąpi o godzinie 17.00.

Turniej ma charakter otwarty, to znaczy, że może w nim uczestniczyć każdy bez względu na przynależność zawodową czy związkową i niezależnie od dorobku literackiego. Wystarczy przedstawić jeden wiersz mniej lub bardziej nawiązujący do hasła wywoławczego: „KONIEC ŚWIATA”. Jest to konkurs poezji biesiadnej. Warto więc potraktować temat nieco żartobliwie, satyrycznie, na wesoło. Wiersze oceni jury powołane przez publiczność, a nagrodę – butelkę domowego wina lub nalewki – wręczy sponsor.

           Koło Literackie przy Klubie Nauczycieli Miasta Poznania, któremu od lat przewodniczy poznańska poetka Teresa Januchta, organizuje warsztaty literackie dla wszystkich chętnych, spotkania autorskie z poetami oraz konkursy poetyckie. Wszystkim tym imprezom towarzyszą wystawy prac artystów zrzeszonych w Klubie Nauczycieli Miasta Poznania.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko