TITKOW Andrzej

0
186

Andrzej TITKOW

(ur. 24 marca 1946 roku w Warszawie) – poeta, reżyser, scenarzysta, producent i wykładowca akademicki. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSF, TV i T w Łodzi. Studia w latach 1964-1969. Dyplom oraz tytuł Magistra Sztuki uzyskał w roku 1972.
Debiutował filmem dokumentalnym p.t. „W takim niedużym mieście” w roku 1971.
Ma w swym dorobku osiemdziesiąt filmów dokumentalnych, kilka fabularnych filmów telewizyjnych (w tym serial „Układ krążenia”), film kinowy p.t. „Światło odbite”, spektakle teatralne i telewizyjne.
Uczestniczył w licznych indywidualnych przeglądach filmowych, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Jest laureatem wielu nagród filmowych.
Od listopada 2004 roku do lipca 2006 roku, sprawował funkcję zastępcy kierownika Redakcji Form Dokumentalnych Programu 1 TVP S.A.
W latach 2005-2010 był Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Żydowskie Motywy” w Warszawie.
Jako poeta debiutował w roku 1963, jeszcze jako licealista, na łamach „Współczesności”. Jest autorem dwóch tomów poetyckich : „Wstęp do nie napisanego poematu”, 1976 oraz „Zapisy, zaklęcia”, 1996. Jego wiersze i opowiadania były drukowane, między innymi, w „Nowym Wyrazie”, „Więzi”, paryskiej „Kulturze”, „Twórczości”, „Zeszytach Literackich” i „Toposie”.
Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Stowarzyszenia Autorów Zaiks, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiego PEN-Clubu.
W roku 2013 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko