Ogłoszenie nominacji do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2018

0
135

Ogłoszenie nominacji do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2018

 

Zapraszamy Państwa na konferencję prasową 19 kwietnia 2018, podczas której zostaną ogłoszone nominacje do 6. edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej oraz nazwisko zagranicznego laureata tegorocznej edycji Nagrody.

 

W konferencji udział wezmą: Michał Rusinek (prezes Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej), Andrzej Kulig (Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta), Izabela Helbin (Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego), Olga Brzezińska (prezes Fundacji Miasto Literatury) oraz Paulina Małochleb (sekretarz Nagrody).

 

Konferencja odbędzie się 19 kwietnia o godz. 11.00 w księgarni De Revolutionibus, przy ul. Brackiej 14 w Krakowie.

 

W 6. edycji konkursu Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach:

 

1. za tom poetycki wydany w 2017, napisany w języku polskim

2. za tom poetycki autora zagranicznego przetłumaczony na język polski i wydany w 2016 lub 2017 (tutaj uhonorowany zostanie także tłumacz/tłumacze zwycięskiego tomu wierszy)

 

9 czerwca 2018 podczas Festiwalu Miłosza, na uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków zostanie ogłoszone nazwisko polskiego laureata oraz wręczona oficjalnie Nagroda laureatowi zagranicznemu oraz jego tłumaczowi.

 

W 2018 roku Nagroda im. Wisławy Szymborskiej zostanie przyznana po raz szósty. W poprzednich latach otrzymali ją: Krystyna Dąbrowska za tom Białe krzesła i Łukasz Jarosz za tom Pełna krew (2013), Julia Hartwig za tom Zapisane (2014), Roman Honet za tom świat był mój i Jacek Podsiadło za tom Przez sen (2015) oraz Jakub Kornhauser za tom Drożdżownia i Uroš Zupan za tom Niespieszna żegluga (2016) oraz Marcin Sendecki za tom W (2017).

 

W razie dodatkowych pytań związanych z Nagrodą, prosimy o kontakt z pod adresem mailowym: nagroda@szymborska.org.pl, lub pod numerem telefonu: 505 100 616. Organizator: Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko