Donos jubileuszowy z Gdańska

0
100

Fot. Andrzej WalterW dniu 17 czerwca o godz. 18:00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury z siedzibą w Staromiejskim Ratuszu w Gdańsku odbył się jubileusz 200.numeru E-tygodnika Pisarze.pl.

Naczelny literackiego portalu Bohdan Wrocławski zaprosił na galę współpracowników z całej Polski. Przybyli zatem literaci z odległych miejsc: z Gliwic, Krakowa, Warszawy, Staszowa i innych zakątków kraju, pokonując niekiedy kilkaset kilometrów, by uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu i poznać w realu niezwykłego człowieka, który od kilku lat, co tydzień, prezentuje na łamach internetowego tygodnika wartościowe teksty literackie, sylwetki artystów malarzy, prowadzi Pocztę Literacką, zamieszcza nadsyłane informacje o najważniejszych wydarzeniach literackich z różnych stron kraju.

Nie dziwiło stwierdzenie kilku wypowiadających się autorytetów, iż portal Pisarze.pl  należy do najlepszych w Polsce.

Irena Kaczmarczyk i Bohdan Wrocławski - fot. Kalina Izabela ZiołaUroczystość zgromadziła około setki znamienitych gości. Sam jubilat, zasiadający w towarzystwie Piotra Szczepańskiego, wysłuchał licznych listów gratulacyjnych, laudacji z Wrocławia, Krakowa, Warszawy, Kielc, Gdańska i innych miast Polski. Odebrał też zasłużoną Nagrodę z tytułu ogromnego wkładu w życie literackie, jak również za własny dorobek twórczy.

Miłym akcentem była kończąca część oficjalną wypowiedź  Janusza  Wrocławskiego (syna Jubilata), naczelnego redaktora „Tygla”. Teksty poetyckie  publikujących na portalu twórców pięknie czytał gdański aktor a nastrój jubileuszowy potęgowała muzyka skrzypcowa.

Całość poprowadziła poetka, rodowita gdańszczanka, Gabriela Szubstarska. Przez cały czas trwania gali na ekranie przesuwały się strony E-tygodnika Pisarze.pl. Nad multimedialnym pokazem czuwał obdarowany wszelakimi talentami Filip Wrocławski.


 Staromiejski RatuszLaudacje - RatuszSala i goście


Autorem powyższych zdjęć jest Andrzej Walter


Po części oficjalnej poproszono zgromadzonych na poczęstunek. Smakowało wszystko: i winko, i kanapeczki, i kawa, nie wspominając o radosnych, spontanicznych spotkaniach po latach. Rozmowom nie było końca.

Potem, zaproszeni przez Bohdana Wrocławskiego goście, zostali przewiezieni do jego pensjonatu „Nad Zalewem’ do Kątów Rybackich. Tu, w cudownej oazie ciszy, zieleni, pośród uroków niezwykłej „bursztynowej’ plaży oraz w miejscu najliczniejszej w Polsce i jednej z 

największych w Europie kolonii lęgowej kormoranów, mogli wypoczywać aż do niedzieli. Najznakomitsza kuchnia, urok samego Gospodarza i Jego małżonki oraz przebywający w pensjonacie goście zostaną na długo w naszej pamięci.

Jeszcze raz dziękujemy Ci Bohdanie i życzymy kolejnych jubileuszowych zjazdów!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko