Rok 2014 ogłoszony “Rokiem czytelnika”

0
98

Rok 2014 będzie “Rokiem czytelnika”. Organizacje zrzeszające bibliotekarzy, księgarzy, wydawców i drukarzy chcą w ten sposób uczcić 650 lat działań na rzecz książki.

Obchody zostaną oficjalnie zainaugurowane 12 grudnia w Klubie Księgarza w Warszawie. “Rok czytelnika” będzie się odbywał pod hasłem “650 lat w służbie książki”. Zaplanowano m. in. konkursy, spotkania i wykłady na temat bibliotekarstwa, księgarstwa, ruchu wydawniczego i typografii oraz przeprowadzenie serii lekcji bibliotecznych w szkołach.

W marcu na Uniwersytecie Warszawskim ma się odbyć konferencja naukowa “Na co dzień i od święta. Książka w życiu Polaków w XIX – XXI wieku”, a w maju na Uniwersytecie Szczecińskim planowana jest konferencja “Książka dobrem kultury”.Do szkół, bibliotek i Dyskusyjnych Klubów Książki ma trafić prezentacja multimedialna obrazująca znaczenie książki. Będzie ona pokazywana także na wystawach i targach książki. Kulminacja przedsięwzięcia nastąpi w maju przyszłego roku podczas Warszawskich Targów Książki.

W organizację obchodów zaangażowali się przedstawiciele dziewięciu organizacji: Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych, Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy, Izby Księgarstwa Polskiego, Polskiej Izby Książki i Polskiej Izby Druku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko