Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

0
79

Szlaki kulturowe, czyli tematyczne trasy zwiedzania będą motywem przewodnim XV Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. Tegoroczna edycja wydarzenia, organizowanego przez Małopolski Instytut Kultury, odbędzie się pod hasłem „Wejdź na szlak!”.

 

Tym razem podczas Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego będzie można zwiedzić krakowskie obiekty szlaku  Młodopolska Małopolska i średniowieczne kościoły szlaku Małopolska Romańska (18 i 19 maja), a także zabytki Krakowskiego Szlaku Techniki, szlaku Dwory Małopolski oraz kościoły Małopolskiej Trasy UNESCO (25 i 26 maja). Informacje o każdym z 15 miejsc i 5 szlaków znajdą się w wyjątkowym wydawnictwie poświęconym prezentowanym zabytkom i historiom związanych z nimi ludzi, będącym drugą już książką w serii Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego.

 

Wydarzenie jest organizowane z myślą o wszystkich, chcących poznać lokalną historię i zabytki. Dni Dziedzictwa to niepowtarzalna okazja do odwiedzenia obiektów unikatowych, mało znanych lub na co dzień niedostępnych. Co roku, można je zwiedzać bezpłatnie, korzystając z materiałów przygotowanych specjalnie w tym celu, a także poznawać przeszłość i tradycje regionu, uczestnicząc w licznych imprezach towarzyszących. Dla ceniących turystykę krajową i szukających inspiracji do odkrywania Polski, powstał także portal dnidziedzictwa.pl prezentujący zabytki biorące udział w Dniach. Jest to stale rozbudowywana platforma, na której można znaleźć informacje i fotografie blisko 200 zabytkowych obiektów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko