Muzeum Historii Żydów Polskich dostępny dla zwiedzających

0
94

Ponad 12 tys. mkw. powierzchni stołecznego Muzeum Historii Żydów Polskich, na których znajdują się m. in. sale projekcyjne i warsztatowe Centrum Edukacyjnego oraz wielofunkcyjna sala – audytoryjna, kinowa i koncertowa są już dostępne dla zwiedzających.

 

Muzeum Historii Żydów Polskich powstało naprzeciwko Pomnika Bohaterów Getta na warszawskim Muranowie. Autorem inicjatywy utworzenia placówki było Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny.

 

Obecnie trwają prace nad wystawą główną muzeum, która zajmie podziemny poziom i będzie składała się z ośmiu galerii, które na powierzchni ponad 4 tys. mkw. zobrazują tysiącletnią historię społeczności żydowskiej osiadłej na ziemiach polskich. Towarzyszyć jej będą, organizowane w powstałych już salach, wystawy czasowe. W budynku znajdują się także m .in. już przygotowane sale projekcyjne i warsztatowe, Centrum Edukacyjnego oraz wielofunkcyjna sala: audytoryjna, kinowa i koncertowa.

 

 

20 i 21 kwietnia to dla nas długo wyczekiwany weekend, czyli dni otwarte w muzeum. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak wygląda nasz budynek, obejrzeć film – wirtualną podróż po wystawie głównej i tych, którzy chcieliby skorzystać z warsztatów i zajęć, które się tego dnia odbędą. Także 20 kwietnia odbędzie się promocja filmu Agnieszki Arnold +Rotem+. Symcha Ratajzer-Rotem pseudonim Kazik walczył w powstaniu w getcie, udało mu się uciec, gdy getto było likwidowane, potem walczył w Powstaniu Warszawskim – podkreślił rzecznik Muzeum.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko