Róża Czerniawska – Korcz – Donosy kulturalne z Szczecina

0
116

W Szczecinie marzec niekoniecznie w zimowej aurze. Wśród literatów już przedwiosenne nastroje i wysyp spotkań literackich. Polecamy i zapraszamy już w najbliższym tygodniu na dwa spotkania z Mariolą Pryzwan, uznaną biografistką, autorką licznych książek o znanych postaciach literatury, filmu czy estrady. Tylko w roku 2012 ukazały się jej książki o Zbyszku Cybulskim, Władysławie Broniewskim oraz o Annie German. W Szczecinie na spotkaniach : 21.03. 2013 r., o godz. 17.3o w Pałacu Młodzieży -PCE , które poprowadzi Rafał Podraza oraz 22.03.2013r., o godz.12.oo w Książnicy Pomorskiej, gdzie moderatorką będzie Cecylia Judek, Autorka będzie prezentować swoje bohaterki -Annę German i Halinę Poświatowską.


21.03.2013r. w Międzynarodowym Dniu Poezji Książnica Pomorska zaprasza na IX” Wagary z Poezją”. Młodzież oraz autorzy wierszy będą mogli zaprezentować swoją twórczość albo ulubione wiersze uznanych poetów, w tym: Juliana Tuwima ,który patronuje tegorocznemu wydarzeniu.


A już 25.03.2013 r., o godz.17.oo w tejże Książnicy Pomorskiej odbędzie się promocja książki prof. Janusza Deglera pt. Stanisław Ignacy Witkiewicz Listy do żony(1936-1939). Natomiast przedświąteczny tydzień poetycko zakończy w Szczecińskim Salonie Poezji na Zamku Książąt Pomorskich 28.03.2013r., o godz. 17.3o wieczór z Zofią Kucówną. Wybitna aktorka zaprezentuje poezję Julii Hartwig, a muzycznie oprawi spotkanie grą na wiolonczeli – Małgorzata Olejak. Spotkanie poprowadzi Michał Józef Kawecki. Na wszystkie spotkania jest wstęp wolny. Najserdeczniej zapraszam. Jednocześnie życzę wszystkim- słonecznych i ciepłych Wesołych Świąt Wielkanocnych!

z nutką wiersza:


                        Wielkanoc 2013    

                       szczypta farbki kropla wosku

                        słońca plamka

                       dyktowany życzeniami

                        ryt świąteczny

                       na pisance wielkanocnej

                        się uwiecznił

 

                                                                                              Róża Czerniawska-Karcz


Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko