Zakończono akcję społeczną pt. „Czytam w podróży… Herberta”

0
70


26 lutego 2013 roku w szesnastu miastach w Polsce odbyła się akcja społeczna pt. „Czytam w podróży… Herberta”, która była wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Celem projektu było zachęcenie miłośników literatury do wykorzystywania czasu podróży na lekturę.

 

W akcję zaangażowało się ponad 400 wolontariuszy. Uczniowie i studenci rozdawali zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta w środkach transportu, na przystankach i w przestrzeni miejskiej. Zakładki były także dystrybuowane w bibliotekach miejskich oraz w wybranych księgarnio-kawiarniach.

 

Jak wyjaśnia Maria Dzieduszycka, Prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta, inicjatorka akcji. „Dlatego projekt ‚Czytam w podróży… Herberta” czas podróży to jeden z tych nielicznych momentów w naszym zabieganym życiu, który możemy poświęcić na czytanie, podróż, nawet krótka, to doskonała okazja do nadrobienia zaległości literackich.

 

Pierwsza edycja „Czytam w podróży… Herberta” odbyła się w następujących miastach: Bełchatów, Brzeg, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Jarocin, Kołobrzeg, Katowice, Lublin, Piekary Śląskie, Siemianowice Śląskie, Słubice, Słupsk, Warszawa, Żerków i Żory.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko