Prace 11 elbląskich artystów będą wystawione w Czechach

0
135

Od 7 marca do 14 kwietnia prace 11 elbląskich artystów prezentowane będą w czeskiej galerii Felixa Jeneweina w Kutnej Horze. To pierwsza grupowa wystawa elbląskich twórców za południową granicą.

 

Nic nowego? to pokaz w którym premierowo zderzy się twórczość dojrzałych i dobrze rozpoznawalnych artystów w skali ogólnopolskiej, tj. Beata Białecka czy Waldemar Cichoń z postawami artystów młodych – wykładowców Liceum Plastycznego z Gronowa Górnego /k. Elbląga tj: Ola Matulewicz, Roma Jaruszewska, Sylwester Mazurek, Ada Kotyńska-Ronżewska, Kinga Kosacz, Janusz Kozak, Marek Elsner. Uzupełniają grupę ciekawe postawy twórcze Bogdana Kilińskiego oraz Agnieszki Budenko, znane elblążanom z Salonów Elbląskich.

 

O wystawie mówi jej kurator, Jarosław Denisiuk:

 

Staramy się by wystawa nosiła charakter pokazu potencjału naszego miasta w zakresie różnorodnych mediów. Ada Kotyńska-Ronżewska pokaże efekty realizacji audiomurale na Starym Mieście w Elblągu w zestawieniu z koncepcją wyjściową, opatrzoną w wizualizacje oraz nagrania dźwiękowe. Największą grupę tworzą w tym zestawie malujące kobiety, „wodny”, najnowszy cykl prac Oli Matulewicz w sąsiedztwie kobiecych postaci w wannach Beaty Białeckiej, jak się spodziewamy, stanowić będzie mocny akcent wizualny wystawy. Najnowsze prace Agnieszki Budenko – rozpędzeni motocykliści, ujęci w bardzo dynamiczny sposób będzie kontrastował z powagą i redukcją formy dwóch grafików w naszej grupie – Bogdana Kilińskiego oraz Janusza Kozaka. Zaś silnie wyciągnięte, charakterystyczne wertykalne postaci rzeźbione przez Waldemara Cichonia z formami dużo delikatniejszymi, wręcz intymnymi Kingi Kosacz oraz Marka Elsnera. Pokaz uzupełnią płótna Romy Jaruszewskiej oraz animacje Sylwestra Mazurka.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko