Bolesław Leśmian w 75. rocznicę śmierci

0
98

Bolesław Leśmian w 75. rocznicę śmierci


W księgarniach w całej Polsce jest już dostępny wybór wierszy Bolesława Leśmiana. Z tamtej strony ciszy. Tom ukazuje się w serii “44. Poezja polska od nowa”, w którym współcześni poeci prezentują dawnych autorów w nowym wyborze. Czterdzieści cztery wiersze wybrał i posłowiem opatrzył Jacek Gutorow.

 

Bolesław Leśmian (1877 – 1937) był poetą, prozaikiem, a także autorem sztuk teatralnych i baśni dla dzieci. To jedna z największych osobowości polskiej literatury XX wieku, operująca niepowtarzalnym poetyckim stylem, pełnym oryginalnych, filozoficznie zabarwionych neologizmów.

 

Leśmian przedstawiony przez Gutorowa przełamuje bariery języka, nagina gramatyczne i rytmiczne możliwości, uplastycznia go. Redaktor w posłowiu pyta za poetą: “W jaki sposób dotrzeć do materialnego świata rozciągającego się wokół nas?

Książka dostępna jest m. in. w księgarni internetowej poezjem.pl oraz dobrych księgarniach w całej Polsce. Twórczości Bolesława Leśmiana dedykowany będzie specjalny wieczór autorski podczas 18. edycji Europejskiego Portu Literackiego Wrocław, który zaplanowany jest na 18. kwietnia 2013 roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko