Konkurs im. Jana Kulki

0
106


Łomżyński X konkurs poetycki im. Jana Kulki rozstrzygnięty

   Jury X ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Jana Kulki w składzie: Henryk Gała, Wiesław Szymański i Janusz Termer, po przeczytaniu  251 zestawów tekstów przyznało nagrodę główną w wysokości 2000 zł, ufundowana przez Zakłady Spożywcze BONA w Łomży, Januszowi Korylowi z  Rzeszowa (godło „Mateusz G.”).

   Pozostałe nagrody otrzymali: Ida Sieciechowicz z Madrytu (godło Be bop vocals), od Towarzystwa Wiedzy Powszechnej – 300 zł; Marta Jurkowska z Olkusza (godło „tarantula”), od Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży – 500 zł; Kamila Pawluś z Warszawy, (godło „grabula”), od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży – 500 zł; Adam Szymura z Tarnowskich Gór (godło „kolba”), od Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych w Łomży – 700 zł.

   Nagrodę za wiersz o tematyce łomżyńskiej, od  Prezydenta Miasta Łomża – 1000 zł. otrzymała Dorota Ryst z Warszawy (godło „przerwa na reklamy”).


  
Jury dostrzega duże zainteresowanie Konkursem, wysoki poziom nadesłanych wierszy, różnorodność prezentowanych poetyk oraz fakt, że prace napłynęły również spoza Polski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko