Krakowska Książka Miesiąca – Grudzień 2011

0
101

Krakowska Książka Miesiąca – Grudzień 2011


Nagroda dla WYDAWNICTWA LITERACKIEGO za publikację Dziennika i listów Sławomira Mrożka


O Listach Stanisława Lema i Sławomira Mrożka rozmawiać będą prof. Jacek Popiel i prof. Jerzy Jarzębski.
Fragmenty książki przeczyta prof. Anny Polony
Uroczyste wręczenie nagrody 12 XII 2011, godz. 18.00

Opublikowanie listów Stanisława Lema i Sławomira Mrożka to wydarzenie kulturalne najwyższej rangi. Książka, wzbogacona o liczne fotografie, rzuca nowe światło na twórczość pisarzy i czasy, w których przyszło im żyć.


Sławomir Mrożek (ur.1930), dramatopisarz, prozaik, satyryk. Prawdopodobnie najczęściej grywany w kraju i za granicą polski dramaturg współczesny. Jeden z najbardziej poczytnych polskich prozaików. Jego twórczość przekładana była na kilkanaście języków.
Stanisław Lem (1921-2006), najwybitniejszy polski pisarz fantastyczny, futurolog, filozof i satyryk. Jego książki zostały przetłumaczone na 41 języków i osiągnęły łączny nakład ponad 30 mln egzemplarzy. (od wydawcy)

Od 1995 Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie jest realizatorem inicjatywy “Krakowska Książka Miesiąca”.

Tytuł “Krakowskiej Książki Miesiąca” przyznawany jest przez Jury w składzie:
Jan Pieszczachowicz – przewodniczący, Stanisław Burkot, Stanisław Dziedzic, Karolina Grodziska, Wacław Krupiński, Janusz Paluch, Adam Małkiewicz, Stanisław Stabro, Jacek Wojciechowski, Elżbieta Zechenter-Spławińska.

Ustanowiony Regulamin Nagrody przewiduje, iż tytułem tym można uhonorować prace autorów krakowskich lub książki o Krakowie. W szczególnych przypadkach jury może nagradzać też wydawnictwa za wybitne osiągnięcia.

Ideą przyznawanej nagrody jest wyłonienie najlepszych, najbardziej wartościowych książek spośród ukazujących się na krakowskim rynku wydawniczym. Celem zaś spotkań – umożliwienie czytelnikom bliskiego kontaktu z nowościami wydawniczymi i autorami książek. Spotkaniom towarzyszą zwykle krótkie koncerty młodych wykonawców, które stanowią równocześnie promocję ich muzycznych talentów.


materiał nadesłany


Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko