14.06.2018

0
261

53 wiosenne

W pałacu WIOSENNE FORUM POETÓW…

14 czerwca 2018 r., o godz. 17.30 odbędzie się w sali multimedialnej w Pałacu Młodzieży, przy Al. Piastów 7 w Szczecinie, w cyklu spotkań z pisarzami i poetami nie tylko szczecińskimi –   53. wieczór W PAŁACU literacko.

W ramach III Szczecińskiej Wiosny Poezji, realizowanej w projekcie przez ZLP Oddział Szczecin, pn. II Szczecińskie Promocje Literatury, dofinansowanym przez Miasto Szczecin – publiczność i sympatycy pałacowych wieczorów wezmą udział w WIOSENNYM FORUM POETÓW. Do rozmowy zasiądzie sześć poetek i sześciu poetów ze środowiska Związku Literatów Polskich w Szczecinie. Towarzystwo będzie różnorodne, jak przewiduje cykl spotkań, będą bowiem poeci ze Stargardu/Danuta R. Słowik i Edwarda Siekierzyński/, z Polic /Helena Pilarska i Janusz Kaczmarski/ i ze Szczecina / Krystyna Rodzewicz, Edyta Rauchut, Barbara Moraczewska-Jankowska, Małgorzata Hrycaj, Janusz Krzymiński, Zenon Lach, Adam W. Siedlecki i Sebastian Rosa. O czym będzie ta poetycka rozmowa? Oto proponowane tematy poetyckiego forum:- motywy wiosenne w wybranych wierszach autorów oraz – motywy autotematyczne, czyli wiersze o wierszach lub poetach/ albo o poezji. Każdy z autorów zaprezentuje kilka wybranych wierszy. Poetycką dyskusję będzie moderować Róża Czerniawska-Karcz, udzielając każdemu autorowi głosu. Dopuszczone będą krótkie komentarze lub nawiązania w rozmowie. Także przewidziane są włączenia się do rozmowy autorów spośród publiczności. Demokratycznie – artystycznie – jak na rzymskim forum czy antycznej agorze.

To będzie niezapomniany wieczór, jak zawsze w niepowtarzalnej scenerii pałacowego wnętrza, przeobrażonego artystycznie przez jego dekoratorkę Ewę Banaś. Autorzy zaprezentują swoje najlepsze wiersze, związane z bliskimi im tematami, sankcjonujące merytoryczną i artystyczną wartość naszego wiosennego forum. Wszak promujemy szczecińskich autorów i ich twórczość.

Wstęp WOLNY.

Zapraszamy.

Możliwość nabycia książek występujących autorów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko