Więczaszek Romana

2
380

Romana Więczaszek

poetka, animatorka kultury, publicystka. Urodziła się w Głuszycy k/ Wałbrzycha. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Mieszka w Brzegu na Opolszczyźnie. Debiutowała wierszem w przedmowie własnego autorstwa w tomie Iskry i cienie Wandy Gizickiej w 2005 r., jednak  za prawdziwy debiut  uważa  publikację wierszy w tym samym roku w Opolskim Biuletynie Szkolnym pod redakcją Harrego Dudy.

Wiersze drukowała w czasopismach społeczno-literackich: „Akant”, „Horyzonty”, „Svetlik”, „Znaj”, „Radostowa”, „Okolica Poetów”, „Metafora”, „Migotania”, „Dziennik Polski” oraz w wydaniach zbiorowych, m.in. Karolina Turkiewicz-Suchanowska: „Ważniejsze” (2012),  „Wiersze pachnące jedliną” (Opole 2011), „Drogami znaczeń. Antologia Opolskiego Nauczycielskiego Klubu Literackiego” (2008), „Letni ekspres reporterów” ( 2013) i następne w tej serii, „Portretowisko” Zbigniewa Kresowatego ( Starachowice 2017) oraz w wielu zbiorach poetyckich Konfraterni Poetów z Krakowa.

Prowadzi Klub Literacki „Brzeg” przy Związku Nauczycielstwa Polskiego o/ Brzeg; redaguje stronę internetową: www.klubliterackibrzeg.pl ; współpracuje z lokalną prasą i nie tylko.

Należy do Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Opolu, Saloniku Literackiego we Wrocławiu, Konfraterni Poetów z Krakowa. Jest współorganizatorką corocznych Najazdów Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu.

Redagowała zbiory poezji członków klubu: „Szukam obrazów wśród niepokojów” (Opole, 2008), „To tylko przerwa w locie” (Opole 2014), „Zaczarowane wiersze” (książka dla dzieci, Kraków 2016) i tomiki poetów należących do klubu.

Wydała książki poetyckie: „Krąg” (Wydawnictwo i Drukarnia Solpress, Opole, 2007), „Spacery wierszem” (Wydawnictwo i Drukarnia Towarzystwa Słowaków, Kraków, 2009), „że jesteś…” (Wydawnictwo Miniatura, Kraków, 2010), „Słowa jak liście” (Wydawnictwo Miniatura, Kraków, 2013), „Krople ze źródła” (Wydawnictwo i Drukarnia Towarzystwa Słowaków, Kraków, 2017).

kontakt@klubliterackibrzeg.pl

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Dzień dobry w lutym 2022r. Miło mi, że widnieję w kręgu znakomitych Pisarzy.pl
    Czy można zaistnieć na Waszej stronie z nowymi utworami lub z jednym utworem? Zyczę zdrowia i radości twórczej. Romana Więczaszek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko