Wielkie święto książki dziecięcej już w marcu

0
175

Wielkie święto książki dziecięcej już w marcu

 

Targi Książki Dziecięcej PiK 2018

 

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to jedno z najważniejszych wydarzeń dedykowanych literaturze dziecięcej w Polsce. Druga edycja to jeszcze bogatsza oferta wartościowych tytułów kierowanych do najmłodszych czytelników, kilkadziesiąt kreatywnych warsztatów oraz długie godziny zabawy i edukacji. Wstęp na Targi Przecinek i Kropka oraz udział w towarzyszących zajęciach są bezpłatne.

 

Kilkadziesiąt stoisk z najlepszymi książkami dziecięcymi, edukacyjnymi zabawkami, grami planszowymi, scena, na której będą się odbywać spotkania autorskie z wyjątkowymi gośćmi i kilka stref warsztatowych, m.in. ze znakomitymi i cenionymi na całym świecie ilustratorami. To właśnie będzie czekało na uczestników drugiej edycji Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka organizowanych przez Empik w dniach 17-18 marca 2018 roku w Warszawie (Arkady Kubickiego).

Gdy dzieci, pod okiem profesjonalistów, będą uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach, zgłębiać tajniki literatury i przeżywać przygody z bohaterami ulubionych książek, rodzice będą mieli okazję wzbogacić biblioteki swoich pociech o kolejne interesujące pozycje w atrakcyjnych, targowych cenach. Wśród wystawców, obok wydawnictw, pojawią się także firmy posiadające szeroką ofertę kreatywnych zabawek, gier planszowych i designerskich produktów.

W trakcie pierwszego dnia Targów, w dostępnej dla odwiedzających przestrzeni targowej, zostaną wręczone nagrody w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2017 Przecinek i Kropka. Po raz pierwszy publikacje zostaną uhonorowane w dwóch kategoriach – książka dla maluchów do 5. roku życia i dla dzieci w przedziale wiekowym 6-9 lat. Pozycje będą ocenione przez jury pod względem edukacyjnym, ilustracyjnym i literackim. Internauci również będą mieć swój głos. Już 15 lutego wystartuje głosowanie, w którym będzie można konkursowemu gremium pomóc w decyzji, które książki powinny otrzymać ten laur. Tytuł Najlepsza Książka Dziecięca Przecinek i Kropka, przyznawany przez Empik od 2010 roku, to jeden z najważniejszych laurów w swojej kategorii. Jury konkursu tworzą specjalistki od literatury dziecięcej: Dorota Koman, Ewa Gruda, Ewa Świerżewska oraz psycholog dziecięca – dr Aleksandra Piotrowska, w tym roku do tego grona dołączyła historyk sztuki – Ewa Solarz.

Przecinek i Kropka to szeroko zakrojony program edukacyjny Empiku, który ma za zadanie promować dobrą literaturę dla dzieci, uczyć najmłodszych i ich rodziców świadomego i aktywnego korzystania z tego co można znaleźć w wartościowych pozycjach książkowych.

 

Organizatorem Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka jest Empik.

 

Zapraszamy na fanpage Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

https://www.facebook.com/przecinekikropka.empik/

 

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

17 i 18 marca 2018 roku

Arkady Kubickiego

Plac Zamkowy 4, Warszawa

 

Kontakt dla mediów:

Weronika Szaciłowska

Business & Culture

tel. 793 919 129

e-mail: w.szacilowska@businessandculture.pl  

Monika Marianowicz

Rzecznik Prasowy Empiku

tel. 603 114 646

email. Monika.marianowicz@empik.com

https://twitter.com/RzecznikEmpik

 

Empik to największa sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku, istnieje od blisko 70 lat. To jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich marek i niekwestionowany lider w kategoriach wydawniczych (książki, muzyka, film). Empik organizuje ponad 1500 wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych rocznie, które gromadzą łącznie ponad 100 tysięcy uczestników. Są to przede wszystkim spotkania autorskie (w tym ponad 600 spotkań z autorami książek i 300 spotkań z muzykami) a także koncerty, wystawy i warsztaty kreatywne. W blisko 250 salonach Empik oferuje dziesiątki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, artykułów artystyczno-kreatywnych i papierniczych, zabawek edukacyjnych, gier planszowych, a także bilety na różnorodne wydarzenia. Empik to także jeden z największych sklepów internetowych w Polsce i lider e-commerce w naszym kraju.

clip_image002.jpg

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko