2016-02-19 W

0
207

cienie-wildsteinSzanowni Państwo,
z przyjemnością zapraszamy wraz z Kieleckim Centrum Kultury na spotkanie z Bronisławem Wildsteinem poświęcone jego najnowszej książce “Cienie moich czasów”.

“Cienie moich czasów” to niezwykle zajmująca, pełna anegdot i zaskakujących dygresji opowieść Bronisława Wildsteina o sobie i swoich doświadczeniach – od wczesnego dzieciństwa aż po chwilę obecną. Opowieść ta koncentruje się głównie na ostatnim ćwierćwieczu losów naszego kraju.

Książka jest rodzajem eseju, w którym autor próbuje się zmierzyć z dziejami III RP oraz pokazać Polskę na tle gwałtownie zmieniającej się cywilizacji Zachodu. Historia oglądana jest z bliska poprzez losy konkretnych ludzi i wydarzenia, w których sam Wildstein brał udział.

19 LUTEGO (PIĄTEK)

GODZ. 19:00

plac Moniuszki 2B

MAŁA SCENA KCK

Kielce

BRONISŁAW WILDSTEIN


Bronisław Wildstein, pisarz, dziennikarz, publicysta. Ukończył polonistykę na UJ w Krakowie. W latach siedemdziesiątych działacz opozycji antykomunistycznej. Współzałożyciel Studenckiego Komitetu Solidarności w Krakowie (1977). Współtwórca i autor prasy podziemnej m.in “Indeksu” i “Sygnału”. W roku 1980 uczestniczył w zakładaniu Solidarności i NZS-u w Krakowie. Redagował biuletyn NZS-u. Stan wojenny zastał go na Zachodzie. Współzałożyciel i w latach 1982-87 red. nacz. wydawanego w Paryżu miesięcznika “Kontakt”. Publikował w prasie emigracyjnej i podziemnej. Paryski korespondent RWE: 1987-90.


Wildstein przez lata dążył do ujawnienia kulis śmierci jego przyjaciela Stanisława Pyjasa.


Po powrocie z emigracji w 1989 r. współpracował z wieloma polskimi mediami; był m.in. szefem publicznego Polskiego Radia Kraków, współpracował z “Gazetą Wyborczą”, “Życiem Warszawy”, “Życiem”, “Rzeczpospolitą” oraz tygodnikami “Wprost”, “Uważam Rze” i “W Sieci”. Jest publicystą “Gazety Polskiej Codziennie” i tygodnika “Do Rzeczy”. Od maja 2006 do lutego 2007 był prezesem Telewizji Polskiej. W latach 2012 – 2014 był redaktorem naczelnym Telewizji Republika. W październiku 2015 r. został członkiem powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Narodowej Rady Rozwoju.


Autor sześciu powieści, dwóch tomów opowiadań, kilku zbiorów esejów i szkiców literackich. Główną materią jego dokonań literackich jest historia współczesna – na pierwszym planie Polski, ale zawsze z Europą w tle.


Jest laureatem prestiżowej Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Andrzeja Kijowskiego, Nagrody im. Dariusza Fikusa i Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza. W styczniu 2016 roku otrzymał Złoty Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.


Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko