21.05.2014

0
125

Benefis Krystyny Grys

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie zaprasza 20 maja br. do „Galerii Lochy” na BENEFIS KRYSTYNY GRYS. Impreza z okazji 80. rocznicy Jej urodzin rozpocznie się o godz. 17:00.

   Krystyna Grys urodziła się i mieszka w Lesznie. Należy do Związku Literatów Polskich, Leszczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz Dyskusyjnego Klubu Książki przy MBP. Jest wiceprezesem Stowarzyszenia Kulturalnego „Kontakty”  w Lesznie.
    Jako poetka debiutowała w 1993 r. na łamach „Wiadomości Kościańskich”. Trzy lata później ukazał się jej pierwszy zbiór wierszy „W oczach lustra”. Od tego czasu wydała dziewiętnaście tomów poetyckich, zawierających zarówno wiersze liryczne, jak i fraszki, limeryki a także utwory dla najmłodszych czytelników, m.in.: „Po drabinie gwiazd” (1998), „Maski czasu” (2002), „Jazda na sto dwa” (2003), „Uśmiech na co dzień” (2004), „W świecie zwierząt” (2010). Twórczość Krystyny Grys publikowana była w wielu almanachach, tłumaczona na inne języki. Doceniano ją też na ogólnopolskich konkursach poetyckich: w Warszawie, Bielsku-Białej, Kaliszu, Środzie Wielkopolskiej i Lesznie.


   W 2011 roku ukazała się jej książka „Smak życia”, będąca podsumowaniem dotychczasowego dorobku. W 2013 roku została laureatką ogólnopolskiej Nagrody Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej za zasługi dla kultury polskiej. 11 listopada 2013 r. otrzymała nagrodę prezydenta Leszna za działalność w sferze kultury.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko