Poznański Chór Chłopięcy w Antalyi

0
87

Zespół kierowany przez Jacka Sykulskiego wystąpi na Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Antalyi. Poznański Chór Chłopięcy zaśpiewa również w miejscowości Mersin – w Centrum Kultury i Sztuki oraz w Centrum Sztuki w Adanie.

 

Gdzie? W Turcji (Antalya Centrum Kultury)

Kiedy? 2-8 kwietnia 2014


Chór zaprezentuje tureckiej publiczności utwory przede wszystkim polskich kompozytorów – od anonimowych pieśni późnego średniowiecza, poprzez renesansowe i wczesnobarokowe utwory Wacława z Szamotuł, Cypriana Bazylika i Mikołaja Zieleńskiego, aż po współczesne kompozycje i aranżacje rodzimych twórców, takich jak Henryk Mikołaj Górecki, Zbigniew Preisner czy Jacek Sykulski. Ponadto, Poznański Chór Chłopięcy, jako jeden z czterech zespołów, wytypowanych przez organizatora festiwalu, weźmie udział we wspólnym wykonaniu “IX Symfonii” Ludwiga van Beethovena. Połączonym chórom akompaniować będzie Państwowa Orkiestra Symfoniczna z Antalyi.

Chóry uczestniczące w festiwalu, będą miały również okazję uczestniczenia w warsztatach wokalnych, w zakresie emisji głosu, ruchu scenicznego oraz interakcji z publicznością. Jednym z ekspertów, który poprowadzi kursy mistrzowskie dla festiwalowych zespołów będzie dyrygent Poznańskiego Chóru Chłopięcego – Jacek Sykulski.


Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko