2013-11-25Bruno Schulz Festiwal

0
99

Bruno Schulz Festiwal

 

Od 20 do 24 listopada br Wrocław zaprasza na Bruno Schulz Festiwal.

 

Bruno Schulz – patron BSF – pozostaje jednym z najczęściej czytanych, tłumaczonych, komentowanych i adaptowanych autorów piszących w języku polskim na świecie. Od końca roku 2012 prawa do jego twórczości weszły w domenę publiczną, co oznacza, że za sprawą możliwych wznowień (nie tylko w Polsce, ale i poza granicami naszego kraju) dzieło autora „Sanatorium pod Klepsydrą” będzie jeszcze intensywniej obecne w kulturowym krwiobiegu.

Bruno Schulz jest także symbolem tragicznej historii narodu żydowskiego i ofiarą Holokaustu – najdrastyczniejszego epizodu w europejskiej historii narodu żydowskiego. Stąd decyzja o postawieniu figury „Bruno Schulz”, jako podstawowego znaku cyklicznego festiwalu – święta sztuki i literatury.

Wśród gości tegorocznego BSF znajdą się m. in.: Hanna Krall, Paweł Huelle, Joanna Tokarska-Bakir, Dariusz Rosiak, Natasza Goerke, Olga Tokarczuk, Magdalena Tulli, Eustachy Rylski i Andrzej Bart, Bożena Keff, Anna Wasilewska, Bogdan de Barbaro i Adam Wiedemann oraz wielu innych.

W programie również:
– wspólny koncert Świetlików (Polska) i Balatonu (Węgry)
– literacka gra miejska
– bookcrossing z udziałem gości BSF

Każdej edycji BSF towarzyszy sesja naukowa na Uniwersytecie Wrocławskim. W roku 2013 odbędzie się sesja poświęcona Tadeuszowi Różewiczowi.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko