2013-11-13Poezja Tu i Teraz – warsztaty z Jolantą Szczucką

0
115

Poezja Tu i Teraz – warsztaty z Jolantą Szczucką

 

Fotografie i listy będą pretekstem do autorefleksji i tworzenia własnych narracji: prywatnych, osobistych, czy nawet intymnych. Podczas zajęć poruszone zostaną następujące zagadnienia:

 

Listy/fotografie – zatrzymanie chwili.

Rytm – coś, co łączy Steve’a Jobsa i Simone Weil.

 Nadążanie za nieświadomością.

Wyciszanie ręki i oka.

Narracje, czyli opowiadanie historii.

Praca warsztatowa odbywać się będzie metodą kaligrafii i metodą écriture automatique.

 

Jolanta Szczucka – od 1989 r. realizuje w Krakowie literackie i dziennikarskie przedsięwzięcia edukacyjne, m.in.: kwartalniki „Po Lekcjach” i „Alter Ego”, a także projekty: „Szkoła czytania”, „Drzazga”, „Zielone Wzgórze” i inne.

 

Projekt Poezja Tu i Teraz – autorski projekt Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej realizowany w ramach programu Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów (Ambasada Młodych). Całoroczne spotkania dyskusyjne przeznaczone dla młodych ludzi z aglomeracji śląskiej, połączone z koncertami, slajdowiskami fotograficznymi, spotkaniami, warsztatami, miejskimi akcjami artystycznymi. Działania te mają na celu promocję poezji w nietypowej formule, powiązanej z innymi dziedzinami sztuki i formami przekazu, tak by zachęcić uczestników do interpretacji współczesnej poezji i pracy z tekstem literackim. Zajęcia tworzone są we współpracy z poetami, redaktorami portali literackich, krytykami literackimi, muzykami, fotografikami z całej Polski i mają charakter warsztatowy. Co miesiąc odbywa się spotkanie adresowane do młodzieży gimnazjów i liceów z regionu. Efektem warsztatów są również teksty literackie i inne formy słowa – pisanego, śpiewanego, opracowanego plastycznie. Każde spotkanie to nowa odsłona warsztatowa i próba odpowiedzenia sobie na pytania: Czym dziś jest dla nas słowo? W jaki sposób je o

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko