2013-09-21Biblioteka Raczyńskich zaprasza

0
102

Biblioteka Raczyńskich zaprasza


Biblioteka Raczyńskich zaprasza 20 września o godz 18:00 na spotkanie autorskie Marii Magdaleny Pocgaj, Zdzisławy Kaczmarek i Tadeusza Stirmera.

 

Maria Magdalena Pocgaj ur. w Poznaniu (1955), z wykształcenia plastyk, jako literat zadebiutowała wierszami w prasie katolickiej (1992). Debiut książkowy (1993). Opublikowała 12 zbiorów wierszy, jest autorką ponad stu tekstów poetyckich – nagrodzonych na XXVII Międzynarodowym Listopadzie Poetyckim w Poznaniu – do albumu fotografii Antoniego Ruta, pt. Wierzby wielkopolskie. Publikowała swoje utwory w licznych almanachach poezji a także w czasopismach literackich i na antenie radiowej. Kilkakrotnie zasiadała w jury ogólnopolskich konkursów poetyckich.

 

Zdzisława Kaczmarek ur. się i wychowała na Kujawach. Jest absolwentką polonistyki /UMK Toruń 1966/.Mieszka we Lwówku Wlkp. Należy do Poznańskiego Oddziału ZLP, jest członkiem zarządu tego oddziału. Jej utwory poetyckie  znajdują się też w wielu wydawnictwach zbiorowych. Wybrane wiersze zostały przetłumaczone na kilka języków europejskich, były drukowane w prasie czeskiej i niemieckiej. Współorganizator Międzynarodowych Listopadów Poetyckich w Poznaniu, redaktorka Almanachu tego festiwalu.

 

Tadeusz Stirmer ur. 3.07.1951 w Poznaniu, tam też mieszka. Posiada wykształcenie techniczne, jest członkiem Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, od 30 lat pracuje na budowach w kraju i zagranicą. Od roku 1998 aktywnie uczestniczył w działalności Klubu Literackiego CK „Zamek”, a potem „Dąbrówka”, prowadzonym przez Jerzego Grupińskiego. Jest też członkiem wrocławskiej Grupy Literackiej „Dysonans.” Jest autorem czterech książek poetyckich. Wiersze drukował w wielu czasopismach literackich np. Topos, Akant, Gazeta Kulturalna, Brek Art., Obrzeża oraz w licznych almanachach i antologiach. Jest laureatem ogólnopolskich konkursów literackich. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko