2013-09-25Spotkanie autorskie z Pawłem Kuzorą

0
94

Spotkanie autorskie z Pawłem Kuzorą

 

W ramach Literackich Wtorków Czytelnika, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie zaprasza 24 września  do Klubu Kuźnia na spotkanie literackie z Pawłem Kozurą – autorem książki pt. „Taniec na niebie”.

 

Paweł Kuzora (ur. 19 lipca 1960 r. w Poznaniu) – polski poeta, współzałożyciel grupy poetyckiej “Akwarium” przy ZLP w Krakowie, założyciel i aktor teatru “Endo”. Tworzyć zaczął jako nastolatek, debiutował w poznańskiej gazecie studenckiej “Spojrzenia”. Drukowany również w “Życiu literackim”, “Tumulcie”, “Okolicach”. W stanie wojennym wyemigrował do Krakowa. Tam został laureatem turnieju jednego wiersza w klubie Pod Jaszczurami. Wraz z Marzeną Brodą założył grupę poetycką “Akwarium”. Był założycielem i aktorem teatru amatorskiego “Endo”. W 2009 roku wydał broszurę poetycką “Taniec na niebie”. W 2011 roku otrzymał III nagrodę XIX Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego “Dać świadectwo”. W listopadzie 2012 roku został przyjęty do Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. W tym roku również wydał trzeci tomik poezji “W dłoniach wiatru”.

 

Podczas spotkania Paweł Kuzora opowie o swojej najnowszej książce „Akwarium”, jak również o swoich wierszach. Autor będzie czytał swoje teksty a wieczór autorski uświetnią:

Joanna Stangret – śpiew

Mateusz Hryniewicz – fortepian i śpiew

Kamil Góra – trąbka

 

Spotkania z literaturą, które odbywają się od ośmiu lat w Klubie „Kuźnia” w każdy ostatni wtorek miesiąca i są okazją, by promować dobrą literaturę, by w zaciszu biblioteki rozmawiać o książkach, spotkać się w gronie ludzi, których łączy pasja czytelnicza i miłość do książek. Od 2010 roku spotykamy się także pod hasłem „literackich smaków” – promujemy ciekawą literaturę i niezwykłe smaki.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko