Małopolska czyta

0
101

Jeszcze do końca sierpnia na antenie Radia Kraków odbywa się akcja Czytanie Małopolski. Wraz z reporterem słuchacze przemierzają literackie szlaki, szukając śladów, które w Małopolsce pozostawili najwięksi polscy pisarze i twórcy.

 

W każdym wakacyjnym tygodniu organizatorzy proponują inną literacką trasę: okolice Krakowa, wokół Krynicy, literackie spacery po Zakopanem i zakopiańskie wille, Tarnów, południe i wschód Małopolski, ale też górskie szlaki i letniska. Na szlakach znajdują się miejsca związane z literackimi postaciami, bohaterami i wydarzeniami a także miejsca, w których mieszkali, zatrzymywali się i tworzyli pisarze. W czasie akcji można poznać nieznane fakty z ich życia i literackie legendy z doskonałą literaturą w tle. 
Relacje z literackich wędrówek codziennie od poniedziałku do piątku na antenie Radia Kraków, opisy odwiedzanych miejsc i zdjęcia można znaleźć w specjalnej zakładce na stronie www.radiokrakow.pl oraz w portaluwww.readingmalopolska.pl. Wszystkie odwiedzone, odkryte i opisane miejsca znajdą się na literackiej mapie Małopolski.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko