Park Książki w Sopocie

0
195

Rusza letnia czytelnia przy plaży w Parku Północnym w Sopocie. Weekendy z lekturą zaczną się 7 lipca przed Zatoką Sztuki i potrwają aż do zakończenia Festiwalu Literackiego Sopot. Pierwszym gościem Parku Książki będzie Maciej Pisuk – scenarzysta, pisarz, fotograf, autor scenariusza głośnego filmu Jesteś Bogiem. Letnia czytelnia to: bogata biblioteka lektur, które można zabrać ze sobą na plażę, krytyczne przeglądy prasy i spotkania literackie.

We wszystkie niedziele lipca Park Książki zlokalizowany będzie przed Zatoką Sztuki. Przez trzy soboty pierwszego miesiąca wakacji organizatorzy zapraszają dodatkowo do mobilnego Parku książki: 13 lipca letnia czytelnia przemieści się na osiedle Brodwino, 20 lipca przyjedzie ze slamem poetyckim do Opery Leśnej, a wędrówkę zakończy 27 lipca w Centrum Żeglarstwa i Ratownictwa przy plaży. Gościem slamu poetyckiego w Operze Leśnej będzie Jaś Kapela, prozaik i felietonista związany z Krytyką Polityczną, a spotkanie poprowadzi gdański poeta Wojciech Boros.

Do relaksu z książką na leżaku lub na kocu w sopockim Parku Północnym przy plaży będzie można włączyć się przez siedem wakacyjnych weekendów, w godz. 12–18. Podczas trwania Festiwalu Literackiego lektury w letniej czytelni będą dostępne od południa do godziny 20.

W letniej czytelni dostępne będą książki dla dorosłych i dzieci wielu wydawnictw, m. in.: Słowo/obraz terytoria, Smak Słowa, IS Wyspa, magazyn “Bliza”, W.A.B., Czarne, Bęc Zmiana, Zakamarki, Dwie Siostry oraz Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko