wernisaż wystawy malarstwa BOGUSŁAWA LUSTYKA

0
108

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa

BOGUSŁAWA LUSTYKA (Polska – USA)

INSPIRACJE MUZYCZNE

we środę, 6 marca, o godzinie 17

w GALERII MAZOWIECKIEJ,

w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim

Plac Bankowy 3/5 (główne wejście C)

Romuald Mieczkowski

tel. 508764030

 

Punktem wyjścia przy tworzeniu Inspiracji Muzycznych Bogusława Lustyka było przyjęcie przez artystę zasady, zgodnie z którą z pozoru tak różne dziedziny sztuki, jak muzyka i malarstwo, opierają się na takich samych elementach.

Namalować dźwięki. Przed czystym płótnem jestem jak kompozytor, wpatrzony w kartkę papieru nutowego, chcący za pomocą magicznych znaków uchwycić i wyrazić swoją wizję. Czuję muzykę kolorów, jedwabistość dźwięków, siłę akordów, płynność melodii. Malując, staram się stworzyć własną muzykę obrazu, muzykę, w której wirtuoz mógłby znaleźć źródło dla własnej interpretacji  stwierdza Bogusław Lustyk.

Inspiracje muzyczne to próba przełożenia dzieła muzycznego na sztuki wizualne, na którą składają się  dwie drogi obrane przez artystę: strukturalna i naśladująca akcenty muzyczne oraz emocjonalna, odwołująca się do przeżyć w obcowaniu z muzyką. Każdy obraz jest autonomicznym dziełem plastycznym, ale także i częścią zamierzonej całości.

Bogusław Lustyk urodził się w 1940 roku. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom u prof. Józefa Mroszczaka (plakat) oraz u prof. Jerzego Tchórzewskiego (malarstwo). Uprawia malarstwo, grafikę, formy przestrzenne i rzeźbę ceramiczną. Laureat ponad 20 nagród w konkursach artystycznych. Miał ponad 30 wystaw indywidualnych oraz brał udział w 60 wystawach zbiorowych – m.in. w Polsce, USA, Francji, Belgii, Niemczech, Rosji, Szwecji, Australii, na Litwie. Mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko