15.11.2018

0
150

JESIENNY SEZON II SZCZECIŃSKICH PROMOCJI LITERATURY 2018 TRWA…

15 listopada 2018 r., o godz. 17.30 w Pałacu Młodzieży, przy Al. Pistów 7 w Szczecinie odbędzie 55. wieczór z cyklu W PAŁACU literacko, a podczas wieczoru będzie miała miejsce promocja 2. tomu poezji Małgorzaty Hrycaj, Aponia w ogrodzie. Wydana książka to wiersze bogato ilustrowane zdjeciami Autorki i jej przyjaciół. To także 54.pozycja w VII edycji serii:akcent, wydana nakładem ZLP O. Szczecin z dofinansowania Miasta Szczecin.

Małgorzata Hrycaj, szczecinianka, absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego, logopeda; sercem góralka; każdą wolną chwilę spędza w Kościelisku. Autorka tomu wierszy Pod baldachimem krwawnika ( 2016), zaprezentuje nie tylko swoje nowe wiersze, ale też i swoje pasje… wędrowanie po górach, dzielenie się poezją, taniec i śpiew. Pomogą jej w tym przyjaciółki z grupy tańca etnicznego pod kierunkiem Justyny Kozłowskiej, działającej w Pałacu Młodzieży. Śpiewem ubarwi rozmowy Aneta Hryckiewicz, wokalistka. Rozmowę z Poetką poprowadzi Róża Czerniawska-Karcz, która we wstępie do tomu Aponia w ogrodzie napisała:

Aponia (dopiero teraz dostrzegam kojąco miękki oddech tego słowa – bezbolesność) gości w ogrodzie pośród gór, pośród chmur i nad morzem… Pośród groszków dziewczęcych, maków zmysłowych dojrzałości, tojadów trujących, ale przecież i one są potrzebne do pełni… i stanowią integralną część ogrodu. Aponia uświadamia mi tę pełnię jedności z ogrodem, który proponuje ze wszystkimi swoimi akcentami na wiersze i tematy Małgorzata Hrycaj, z nich bowiem czerpie entuzjastyczną radość i niczym nieograniczone (a przy tym zaraźliwe) umiłowanie urody świata:

                wyznaczam sobie czas do końca/ świata/ tylko miłość wymaga// zdecydowanego działania//

To będzie znowu niezapomniany wieczór W PAŁACU literacko.

ZAPRASZAMY

WSTĘP WOLNY

Możliwość nabycia książek

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko