Jarosz Andrzej

0
368

jarosz andrzejAndrzej Jarosz urodził się trzynastego kwietnia w niedzielę tysiąc dziewięćset czterdziestego siódmego roku. Poeta i powieściopisarz, terapeuta uzależnień, członek Związku Literatów Polskich. Autor pierwszego na rynkach książkowych zbeletryzowanego studium alkoholizmu, poetyckiego pięcioksięgu o życiu alkoholika: Szklana góra, Przedsionek piekła, Zdobywca szczytów, Zakręty życia, Dojrzeć do wieczności. Swoje wcześniejsze życie opisał w metaforycznej formie w tomikach poezji: Sny na jawie i Czas Łaski (Niebieskie wiersze, Wędrowiec, czterdziestoprocentowa miłość).

         W przeszłości współredaktor lokalnej gazety Forum powiatowe i ogólnopolskiego kwartalnika Trzeźwość. Debiutował jako prozaik powieścią Szklana góra w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym siódmym roku. Publikował między innymi w Gazecie krakowskiej, TeMi, Trzeźwości, Wzrastaniu, brzeskim miesięczniku BIM,Przeglądzie brzeskim i chicagowskiej Panoramie. Publikuje również w Internecie na poetyckich portalach pod pseudonimem Voyager.

         Mający za sobą burzliwą przeszłość autor, zanim zaczął pisać powieści, kilkakrotnie zmieniał zawód, przez pewien okres czasu był międzynarodowym przemytnikiem. Wielokrotnie odwiedził większość krajów europejskich, czterokrotnie przebywał w Stanach Zjednoczonych.

 

Wybrane teksty o twórczości autora:

Halina Bednarczyk (recenzja), „Wzrastanie” sierpień 2000

Eliza Sarnacka-Mahoney, „Polish News” (Chicago) 12 XII 2000

Elżbieta Kaniewska, Kubusie, „Trzeźwość” 2001 nr 6

Sylwester Sikora, Szczyty życia, „Trzeźwość” 2001 nr 10

Andrzej Król, Zdobywca szczytów, „Forum Powiatowe” 2001 nr 3

Grzegorz Krawiec, (recenzja), „Panorama” (Chicago) 2001 nr 22

 

Hobby:

Turystka.

 

Adres: 32-800 Brzesko, ul. Legionów Piłsudskiego 29A tel. + 48 601 983 056

www.fides.info.pl e-mil: fides@fides.info.pl

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko