2016-05-23 Spotkanie autorskie z dr Agnieszką Bzymek

0
350

Spotkanie autorskie z dr Agnieszką Bzymek


Projekt Zaproszenia plakat23 maja o godzinie 18:00

Instytut Kultury Miejskiej

ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk


Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr Agnieszką Bzymek dotyczące promocji książki “Wymiary niedojrzałości w perspektywie wychowania w rodzinie”, w której porusza problematykę syndromu Piotrusia Pana.

Zapraszamy do otwartej dyskusji o rodzinie i jej dysfunkcjach, o roli ojca i matki, o ich “braku” lub “nadmiarze”, o kulturze pseudo-terapeutycznej, o niedojrzałości i sposobach funkcjonowania Piotrusiów, a także ich poszukiwaniu w sopockich lokalach rozrywkowych.

Agnieszka Bzymek, dr nauk społecznych, pedagog – teoretyk i praktyk w obszarze pracy z dziećmi i dorosłymi oraz rodzinami dysfunkcyjnymi i niewydolnymi wychowawczo, nauczyciel akademicki w Ateneum – Szkole Wyższej w Gdańsku. W zainteresowaniach badawczych porusza problematykę niedojrzałości ujmowanej jako syndrom Piotrusia Pana osób dorosłych oraz zagadnienie desomatyzacji. W pracy naukowej oraz dydaktycznej zajmuje się w obszarem rozwoju psychospołecznego człowieka, teorią wychowania i

procesami wychowawczymi, komunikacją interpersonalną i komunikacją nie-przemocy, problematyką rodzin dysfunkcyjnych i niewydolnych wychowawczo oraz metodą biograficzną w badaniach naukowych. Prywatnie, pasjonatka literatury pięknej, zwłaszcza XIX wieku.

Wydarzenie finansowane w ramach Otwartego IKM.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko