2015-06-13 „Milanowskie inspiracje”

0
145

Milanówek, 29.05.2015 r.

 

Szanowni Państwo!

 

            Wzorem lat ubiegłych organizujemy kolejne już VIII Spotkanie Milanowian  . Tym razem będzie to spotkanie poświecone roli końcowego przystanku dawnej EKD, gdzie jesienią 1944 r. mieścił się punkt przyjmowania uciekinierów  z W-wy i osób rannych po Powstaniu Warszawskim, kiedy do Milanówka w poszukiwaniu pomocy dotarły tysiące mieszkańców Warszawy.

            Wspomnieniami  z tamtego okresu podzielą się mieszkańcy Milanówka,  m.in. panowie Bogdan Galiński i Ryszard Witkowski. Zacytujemy też fragmenty opublikowanych wspomnień dot. tamtego okresu.

            Spotkanie odbędzie się 13 czerwca br., początek  o godz. 12.00, ale już od godziny 10.00 czynna będzie kawiarenka, w której można będzie zamówić różnego rodzaju napoje, słodycze, itp.

            Na miejscu można będzie nabyć książki o Milanówku, w tym również ostatnią antologię  A. Pettyna „Milanówek – pamięć i fascynacja”, w której m.in. znajdą się wspomnienia nt. II wojny światowej Anny Koch z Wrocławia, które zaczęła pisać w dniu wybuchu wojny i zakończyła w dniu kapitulacji III Rzeszy. Nie zabraknie wspomnień byłego mieszkańca Milanówka, który wraz z rodziną znalazł się w obozie przejściowym Dulag 121 w Pruszkowie, a później dotarł do naszego miasta i tu się osiedlił.

            Wnętrze kawiarenki zdobią piękne archiwalne zdjęcia Felicji i Ryszarda Witkowskich dot. wydarzeń w Milanówku, wykonane w ostatnim okresie wojny i po Powstaniu Warszawskim. O tych zdjęciach opowie nam i wspomnieniami z tamtego okresu podzieli się z nami pan Ryszard Witkowski, który obiecał wziąć udział w spotkaniu. Wg otrzymanych informacji obiecali też uczestniczyć niektórzy uczestnicy tamtych wydarzeń – żołnierze AK z ugrupowania „Mielizna” i z „Szarych Szeregów” w Milanówku.

            Pl. Nieruchomości, Milanówek  (ul. Warszawska 19) zaprasza na wystawę prac malarskich Niny Gąsowskiej

„Milanowskie inspiracje”.

Otwarcie wystawy w najbliższą sobotę 13 czerwca o godz. 10.00. Wystawa czynna będzie w godzinach pracy biura od godz. 10 do 18 (w soboty od 10 do 14.00) do 30 czerwca br.

            VIII Spotkanie Milanowian odbędzie się na tydzień przed kolejnym Festiwalem Otwartych Ogrodów, co umożliwi wcześniejsze zapoznanie się z programem Festiwalu i zaplanowanie udziału w wybranych imprezach, których szczegółowy program zamieszczono na stronach Milanowskiego Centrum Kultury: http://ckipmilanowek.pl/.

            W imieniu organizatorów  spotkania serdecznie zapraszają do udziału –

 

 

                     (Włodzimierz Starościak)

                         (Andrzej Pettyn)

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko