2014-10-15aa

0
119

Szanowni Państwo.

Z przyjemnością informujemy o premierze kolejnej powieści poczytnego autora Waldemara Pernacha pt. “Układy“. Zapraszamy na spotkanie promujące książkę, które odbędzie się w najbliższy wtorek 14 października 2014 roku o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Spotkanie poprowadzą Jan Parys i Jerzy Zelnik. Do zobaczenia.


ukladyW celi aresztu śledczego nieprzypadkowo osadzono dwóch gangsterów i dwóch polityków. Jedni i drudzy nie zdają sobie sprawy jak uwikłani są w układy. Jak to, co dzieje się poza nimi i nad nimi dotyczy właśnie ich.

W tych warunkach osadzeni snują swe barwne opowieści, analizują przeszłość, próbują odgadnąć powody wspólnej niedoli.

Akcja toczy się w gabinetach prezesów, bielańskich pubach, a nawet w samym Ratuszu. Rozboje, gwałty, morderstwa, konszachty polityków
z gangsterami, przebieg i analiza Konwentu Św. Katarzyny i innych zdarzeń politycznych czyni akcje wartką, ciekawą i wnoszącą wiele elementów poznawczych.

Jest to książka o układach, to znaczy o tych, którzy takie związki tworzą, o tych, którzy często bezwiednie w nich tkwią i o takich, którzy nie mają siły i możliwości z tych zależności się wyplątać.

Książka warta polecenia. Pokazuje nieznane czytelnikom ciekawe zdarzenia, a osoby, ich zachowania i język są znakomicie zróżnicowane.

Wydawca

 

Książka do nabycia m.in. w księgarni Prusa przy Krakowskim Przedmieściu, Domu Spotkań z Historią na Karowej, Księgarni Warszawskiej (budynek PASTA) na Zielnej w Warszawie oraz w sprzedaży wysyłkowej Olesiejuk i Azymut.

 

W książce znajduje się nie tylko atrakcyjna fabuła, ale jak zwykle u Autora nasycona jest ona wątkami poznawczymi i faktami nieznanymi ogółowi czytelników. Opisana jest kuchnia biznesu, tego oficjalnego, jak i nielegalnego – bankiety, tajne spotkania, politycy, gangsterzy, układy i napady. Cała ta opowieść, w której występuje mieszanina postaci i faktów, wspomnień i dywagacji, po części toczy się wśród osadzonych w celi, po części nad nimi i poza nimi.

Skąd ci narratorzy znaleźli się w celi, co dzieje się wokół i jak ich dotknie pozostawić należy do poznania czytelnikom.

 

Jerzy Brożek

Warszawa, lipiec 2012

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko