2014-01-15AMBASADORZY POEZJI 1. POLSKO-ROSYJSKIE SPOTKANIA POETÓW

0
86

AMBASADORZY POEZJI 1. POLSKO-ROSYJSKIE SPOTKANIA POETÓW


Data:

14 stycznia 2014

Godzina:

18:00

Miejsce:

LEGNICKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA UL. PIASTOWSKA 22

To już piąte spotkanie z cyklu Ambasadorzy Poezji 1. Polsko-Rosyjskie Spotkania Poetów. Tym razem Legnica gościć będzie: Linor Goralik i Dmitra Vodennikova. Kolejne spotkania planowane są na marzec i czerwiec. Spotkanie poprowadzi Zbigniew Dmitroca.


LINOR GORALIK

Urodzona w 1975 roku. Poetka, powieściopisarka, autorka komiksów, eseistka i artystka. Przed przeprowadzką do Moskwy mieszkała na Ukrainie i w Izraelu, gdzie przez dziesięć lat pracowała jako programistka. Autorka licznych powieści oraz zbiorów poetyckich, z których pierwszy opublikowany został w 1999 roku. Laureatka prestiżowych nagród literackich, znana także z opowiadań dla dzieci. Jako dziennikarka publikuje w wielu pismach literackich i nie tylko. Jej twórczość tłumaczona była na wiele języków. Sama tłumaczy z języka angielskiego i hebrajskiego. Jako artystka uczestniczyła w wielu prestiżowych wystawach.


DMITRY VODENNIKOV

Urodzony w 1968 roku. Poeta. Jego pierwszy zbiór wierszy ukazał się w 1996 roku. W 2002 roku został nazwany jednym z najlepszych dziesięciu żyjących rosyjskich poetów, a w 2007 roku festiwal Territory wybrał go na „króla poetów”. Vodennikov współpracował z kilkoma zespołami muzycznymi, dążąc do syntezy poezji i muzyki, czego owocem było kilka nagranych płyt. Pisze także eseje i artykuły do kilku rosyjskich czasopism oraz prowadzi dwa program radiowe poświęcone poezji w rosyjskim radiu.


ZBIGNIEW DMITROCA

Urodzony w 1962 roku. Poeta, bajkopisarz, tłumacz. Wydał kilka tomów wierszy, m.in. ostatnio Zakaz przekraczania granicy (2008), książek dla dzieci, m.in. Księga zagadek na wszelki wypadek oraz przekłady wierszy m.in. Achmatowej, Błoka, Brodskiego, Chodasiewicza, Cwietajewej, Gumilowa, Jesienina, Kuzmina, Mandelsztama, Wysockiego. Mieszka w Żółkiewce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko