2013-06-24-Zbliża się Big Book Festival

0
89

Zbliża się Big Book Festival

 

22 i 23 czerwca Warszawa będzie miastem czytelników, a książka, literatura i związane z nimi aktywności artystyczne będą wyraźnie obecne w przestrzeni publicznej. Uczestnicy będą mogli spotkać się z pisarzami podczas realnych i wirtualnych spotkań autorskich oraz paneli dyskusyjnych. Organizatorzy zaplanowali też wymianę książek, akcje fotograficzne, projekcje filmów i warsztaty. A to wszystko w ramach Big Book Festivalu – dwudniowego festiwalu czytania.

 

Janusz Leon Wiśniewski pojawi się w Centrum Festiwalowym przy Marszałkowskiej 9/15 w sobotę 22.06 o 14:00, by wziąć udział w dwuczęściowej dyskusji „Wojna płci”. O tej samej porze w Faktycznym Domu Kultury (Gałczyńskiego 12) Ludwika Włodek będzie dyskutować o Jarosławie Iwaszkiewiczu, a Łukasz Orbitowski poprowadzi w Kordegardzie (Krakowskie Przedmieście 15/17) warsztaty intertekstualne „Między słowami”.

 

Kino Iluzjon (Narbutta 50a) będzie miejscem, w którym nasi liczni autorzy pojawią się trzykrotnie. W sobotę o 16:00 pierwszy festiwalowy hangout prowadzony przez Michała Nogasia – Asa Larsson zaprosi (przy pomocy szybkiego łącza) czytelników do swojego domu pod Sztokholmem. W niedzielę o 13:00 ciekawie zapowiada się debata „Polskie widma” z udziałem Kazimierza Orłosia, Tomasza Łubieńskiego, Doroty Masłowskiej, Szczepana Twardocha, Łukasza Orbitowskiego i Marii Peszek. O 17:00 połączymy się z Elif Shafak – hangout z turecką autorką poprowadzi Michał Nogaś. Na pewno pojawią się pytania o ostatnie wydarzenia w Stambule.

 

Miłośnicy fantastyki wybiorą jednak z pewnością futurystyczne spotkanie „Komunikacja przyszłości” z udziałem Jacka Dukaja, które odbędzie się w sobotę o 19:00 w planetarium Centrum Nauki Kopernik.

Pełny program, listę festiwalowych gości i miejsc można znaleźć na stronie www.bigbookfestival.pl.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko