Z Jackiem Dehnelem o Iwaszkiewiczu

0
93

Z Jackiem Dehnelem o Iwaszkiewiczu

 

Biuro Literackie we Wrocławiu zaprasza na spotkanie z Jackiem Dehnelem wokół autorskiego wyboru wierszy Jarosława Iwaszkiewicza Wielkie, pobrudzone, zachwycone zwierzę. Wieczór autorski odbędzie się w dzień premiery książki, 14 lutego o godz. 18:00.

 

Spotkanie poprowadzi profesor Andrzej Zawada, literaturoznawca, krytyk literacki, eseista, edytor, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego.

 

Jacek Dehnel, autor wyboru i niezwykle ciekawego posłowia, jest poetą, prozaikiem i tłumaczem, zajmuje się też malarstwem i rysunkiem. Laureat m. in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich (2005) oraz Paszportu „Polityki” (2007). Autor siedmiu zbiorów prozatorskich i sześciu tomów poetyckich, z których trzy ostatnie – Brzytwa okamgnienia (2007), Ekran kontrolny (2009) oraz Rubryki strat i zysków (2011) wydał w Biurze Literackim.

 

Wielkie, pobrudzone, zachwycone zwierzę jest publikacją, w której doskonale widać ambiwalencję urodzonego w 1894 roku pisarza. Jacek Dehnel zdecydował się na subiektywne wskazanie 44 jego zdaniem najpiękniejszych, nieoczekiwanych i odstających od powszechnie znanej poetyki Iwaszkiewicza.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko