Michał Piętniewicz – Lektury z biblioteki osiedlowej

0
107

Zajawka: Żyjemy w czasach piekielnych i wręcz apokaliptycznych. Ale może dlatego warto próbować się od tego piekła oderwać i zarazić się pozytywnym myśleniem mimo wszystko, o ile to możliwe, o czym pisze m.in Regina Brett.

Omawiane książki: “Bóg nigdy nie mruga”, “Bóg zawsze znajdzie ci pracę”, “Jesteś cudem”, przekład: Olga Siara

Słowa kluczowe: na poły autobiograficzne książki, bardzo solidny warsztat dziennikarski, pisanie o zwykłych ludziach, zawodach, sytuacjach. W każdym nieszczęściu, które się przytrafia należy szukać Pana Boga i wynieść z tego nieszczęścia pogłębione szczęście. Metafora trapezu, Pan Bóg usuwa jeden trapez, by dać od razu następny.
Lekcja, jaką możemy wynieść ze 150 lekcji Reginy Brett: w cierpieniach jest ukryty Bóg. Na co dzień trzeba robić coś niezwykłego, np. założyć Stowarzyszenie Czerwonych Kapeluszy. Życie powinno być barwne, barwa mieszka w środku każdego człowieka. Nie ma takich marzeń, których by nie można było spełnić. Przeslanie: nigdy nie poddawać się i swoje marzenia realizować. Uczynienie tego, co niemożliwe możliwym. Nie ma oczywistej klasyfikacji genologicznej, pogranicze dziennikarstwa, eseju poradnikowego oraz literatury pięknej. Materiał czerpany z życia, a nie fikcji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko