Zdzisław Antolski – Metamorfozy

0
706

Danuta Błaszak znana jest jako poetka, wydawca i animor życia literackiego, zarówno w kraju, jak i na emigracji. Głośnym echem odbijają się jej publikacje w cyklicznym wydawnictwie “Contemporary Writers of Poland”, gdzie prezentuje utwory poetów. Przyczyniła się do ukazania się wspomnień Leszka Szymańskiego, współautora pisma “Współczesność”, które sprzeciwiało się socjalistycznej propagandzie. Sama jest autorką świetnych wierszy, pełnych fantazji, zupełnie oryginalnych i łatwo rozpoznawalnych na tle innych poetów. I oto niespodzianka. Danusia zadebiutowała powieścią.

Właśnie przeczytałem powieść Danuty Błaszak “Fryzjerka”, Jest to opowieść o przemianie psychiki człowieka pod wpływem pewnego impulsu. Pomysł nie nowy, bo spotykamy go w światowej literaturze od dawna. Ale w książce Błaszak okazał się on odkrywczy. Główna bohaterka, uwikłana w codzienność, kiedy zaczyna uprawiać paralotniarstwo, staje się innym człowiekiem. Poznaje siebie i swoje potrzeby. Inaczej patrzy na świat, staje się bogatsza duchowo. Czyta się tę książkę znakomicie i nie wiadomo kiedy bohaterka staje się jedną z nas, czytelnik utożsama się z jej problemami. Chociaż powieść mówi o codzienności, ale przenosi nas w metafizyczne problemy losu człowieka, sensu życia i twórczości. Powieść znakomicie się czyta, jest ona odzwierciedleniem naszych niespokojnych czasów.

Ksiązkę wydało szacowne Wydawnictwo Norbertinum

Fryzjerka. Na pokuszenie losu

  • Wydanie: pierwsze
  • Miejsce i rok: Lublin, Norbertinum, 2021
  • Objętość: 197, [2] s.
  • Format: 147 x 208 mm
  • Oprawa: miękka klejona
  • ISBN: 978-83-7222-712-6

Projekt okładki: Agnieszka Herman

http://norbertinum.pl/ksiazka/811/Fryzjerka-Na-pokuszenie-losu?fbclid=IwAR0cT7CL9z99PzmtkKI38Y7u1LM2sfflb5pgtShoPZTC6nsCUMtXDkr1ySU

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko