Kowalski Emil

0
70

Emil Kowalski (drugie imię Michał) urodził się w Sosnowcu w 1979 roku. Zamieszkały w Dąbrowie Górniczej (w latach 2012-2014 r. w Białymstoku). Ukończył szkołę średnią – Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku. Szkoła podstawowa nr 30 w Dąbrowie Górniczej, ukończona z wyróżnieniem. Były pracownik Poczty Polskiej. Jest ojcem dorosłej córki. W latach 2012 – 2015 prowadził własną firmę, był redaktorem i twórcą własnego portalu informacyjnego oraz kierował własnym salonem sprzedaży w Dąbrowie Górniczej, a potem w Białymstoku. Autor licznych artykułów prasowych w internecie. Większość jego kariery zawodowej, to praca o charakterze humanistycznym (artykuły prasowe, treści uzupełniające, reklama tekstowa). W sferze zainteresowań Emila Kowalskiego jest historia, literatura, biznes. Jest miłośnikiem gór oraz muzyki.

Bibliografia

Tomiki poezji:

  1. Gniotywydany w 2017 roku. Zbiór wierszy, głównie z lat 2011 i 2012. Wiersze z przewagą melancholii i miłosne, ale są też z przemyśleniami i filozoficzne. Wiersze te to część biografii autora.
  2. Gnioty dwawydany w 2022 roku. Zbiór wierszy osobistych i życiowych. Tomik poezji z ciekawą historią autora, jego doznań i przeżyć. Dobra lektura dla lubiących poezję w nieco innym niż „rymowanki” wydaniu.
  3. Emocjewydany w marcu 2022 roku. Wiersze przedstawiają newralgiczny okres 2016 roku w życiu autora. Liryka raczej dramatyczna niż miłosna czy optymistyczna.

Powieści:

  1. Niepełnosprawność na życzenie(2017 rok) – Jest to opowieść, która powstała na bazie faktycznych wydarzeń. Opisuję w niej przeżycia alkoholika, który zmagał się z nałogiem wiele lat. I chociaż to jedynie namiastka tego co go spotykało, to warto przeczytać ku przestrodze.
  2. Po co nam pieniądze?(premiera marzec 2022 rok) – Jest to opowieść w formie pamiętnika. Historia prawdziwa o zmaganiach autora z szarą rzeczywistością. Treść zawiera wiele wątków biznesowych, jest wiele o miłości i zagubieniu. Wydarzenia opisane w książce miały miejsce w świecie realnym. Akcja rozwija się na przestrzeni wielu lat. Autor chce pokazać — czym jest biznes i jego prowadzenie oraz opowiada o osobistych zmaganiach z rzeczywistością. Wielowątkowość sprawia, że książkę nie wystarczy przeczytać jeden raz.
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko