IDZIKOWSKA IRENA EWA

0
706

IRENA EWA IDZIKOWSKA – urodzona 5 grudnia 1964 w Raciborzu.
Większość życia przeżyła w Radomiu, gdzie ukończyła m.in. wyższe studia magisterskie z zakresu finansów publicznych w Wyższej Szkole Inżynierskiej im. Kazimierza Pułaskiego, a w Warszawie – studia podyplomowe w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego. Poetka od 2005 roku żyje i tworzy w Szkocji.
Z zamiłowania zajmuje się edycją i wydawaniem polskiej poezji.
Należy do Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie.
Twórczość – Tomiki poezji wydane pod pseudonimem Rena Starska:
(2016) – „Kochanie”, „Zatracenie”, „Porcelana”, „W uczuć kokardy zaplątani”;
(2017) – „Echo w bursztynie”  oraz tomik wyd. pod właściwym nazwiskiem:
(2020) – „Latte w Kazimierzu nad Wisłą”.
Publikuje poezję w wielu antologiach polskich i zagranicznych (także w przekładach na jęz. angielski i rosyjski) oraz na blogach Dwudziesty Drugi Wiek i Smagane wiatrem.
Nagrody – Rok 2018 – Złota Statuetka Stanisława Moniuszki – za niezłomność ducha w niesieniu SŁOWA POLSKIEGO w wydawanych przez nią antologiach wśród poetów polskiego rodowodu, rozsianych po całym świecie oraz z okazji 100. Rocznicy NIEPODLEGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO 1918-2018, przyznana przez Centrum Kultury Polskiej na Litwie im. Stanisława Moniuszki w Wilnie. Tożsamą Statuetkę otrzymała zredagowana i wydana przez nią Antologia „Odcienie polskiej poezji 1918-2018”, która udostępniła swoje strony w sposób naukowo-koncentryczny dla Czytelnika.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko