11 Festiwal Era Schaeffera

0
806

To coroczny,międzynarodowy projekt Fundacji AUREA PORTA oparty o dorobek Schaeffera, zakotwiczony w Warszawie, którego celem jest przybliżenie twórczości  artysty, wciąż bardziej znanego i docenianego za granicą niż w Polsce.

To festiwal awangardy muzyczno-teatralnej, wyobraźni stymulowanej dźwiękiem, obrazem, ruchem i słowem, skupiający wybitnych twórców polskich i zagranicznych.

W tym roku warszawski 11. Festiwal Era Schaeffera odbędzie 24 października w Basenie Artystycznym (nowa scena Warszawskiej Opery Kameralnej), ul. Konopnickiej 6. Jednym z patronów festiwalu jest tradycyjnie polska sekcja AICT.

Fundacja Przyjaciół Sztuk AUREA PORTA powstała w 2001 roku z inicjatywy aktora Marka Frąckowiaka. Naszym zasadniczym celem jest wspieranie kultury polskiej oraz promocja inicjatyw artystycznych. Zgodnie ze statutem fundacja promuje chęć obcowania z kulturą w możliwie najszerszym tego słowa znaczeniu. Od początku swojego istnienia znaczna część naszych działań koncentruje się na promocji twórczości muzycznej, dramaturgicznej i graficznej Bogusława Schaeffera, artysty nazywanego Leonardem da Vinci XXI wieku.

Aurea Porta

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko