KARASZEWSKI Stanisław

0
373

Stanisław KARASZEWSKI

Pisarz, poeta, literat, specjalizuje się w pisaniu tekstów piosenek dla dzieci.

We współpracy z kompozytorem Witoldem Rudzińskim wydał zbiory piosenek: „Dzięcioł i Sosna” (1978), „Dzieńdobrynki i dobranocki” (1987) i „Gadanki-śpiewanki” (1989) oraz napisał libretto do opery dziecięcej „Pierścień i Róża” (1982).

Wraz z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi (WSiP), z którymi współpracuje od 1978 r., wydał śpiewnik „Miał raz tata grata fiata” do muzyki Thorda Gummessona.

Wśród znacznej liczby piosenek, do których teksty napisał, wyjątkową popularność zdobył „Zakochany Pierrot” wykonywany przez zespół „Radiowe Nutki”.

W bogatym dorobku pisarza znajdują się również opowiadania dla dzieci takie, jak „Uciekający dom”, „Lustro nieskończoności”, „Skarbnik czasu”, czy „Drzewo życzeń”, a także liczne wiersze publikowane na łamach pracy i w audycjach radiowo-telewizyjnych.

Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Od kilku lat współpracuje z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi jako wpółautor podręczników „Wesoła Szkoła” oraz „Wesołe Przedszkole”. Laureat wielu nagród literackich.

Od zawsze inspiracją dla jego twórczości były jego dzieci: Adam (ur. 1978), Ania (ur. 1982) oraz Ewa (ur. 1990), a obecnie także wnuki: Zosia (ur. 2002), Michałek (ur. 2006) i Helenka (ur. 2006).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko