Tomasz Miłkowski – Trzy razy MA-

0
46
Wieczór 3 coachów fot. WILK

Do obsady w spektaklu Wieczór trzech coachów Teatru Scena Współczesna wg własnego scenariusza Włodzimierz Kaczkowski zaprosił aktorów, których nazwiska zaczynają się od „MA-”. To oczywiście żart, ale rzeczywiście trójka występujących w „Wieczoru”: tryskająca energią Monika Mariotti, nieco kpiarski Robert Majewski i pogodny Łukasz Matecki mają poczucie humoru we krwi. Dzięki temu spektakl – jak zwykle w tym teatrze – na pograniczu kabaretu, stand-upu, improwizacji i przemyślanego scenariusza biegnie wartko, przynosząc mnóstwo uśmiechu i wytchnienia od codziennosci.

Pomysł jest prosty, a w tym tajemnica powodzenia: Kaczkowski nawiązuje do modnego coachingu, czyli swego rodzaju treningu do osiągania sukcesu, potraktowanego na szczęście z przymróżeniem oka, ale i odrobiną goryczy. Jest trochę zabawy z naukowymi definicjami, ekspertyzami zaocenicznych specjalistów (z ekranu w tej przemawiają do nas jak n atcvhnieni Wojtek Solarz i Sebastian Stankiewicz), okraszone wspólną zabawą z publicznością i piosenkami do tekstów Krzysztofa Konrada z muzyką Mateusza Wachowiaka (m.in. brawurowa „Głupota, głupota”).

Specyficzny smak ma minutowa przerwa na… włączenie telefenów komorkowych, podczas której coachowie szukają w sieci nowych inspiracji, ale i widzowie sięgają po swych smartfonowych przyjaciół. Cóż, tacy przyjaciele, jakie czasy.

Tomasz Miłkowski

WIECZÓR TRZECH COACHÓW,  scenariusz i reżyseria Włodzimierz Kaczkowski, muzyka Mateusz Wachowiak,  Teatr Scena Współczesna, premiera 9 lipca 2023.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko