Dni Frankonii czyli bliskie spotkanie z francuską kulturą

0
80

Od 3 do 26 marca m. in. w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu trwać będą Dni Frankofonii. W programie znajdą się: pokazy filmów francuskojęzycznych, koncerty oraz spotkania z francuskojęzycznymi pisarzami.

 

W każdy wtorek marca w warszawskim Kinie Lab będzie można zobaczyć dwa filmy francuskojęzyczne. Zostanie pokazane m .in. “Tango Libre” (2012) w reż. Frederica Fonteyne’a, które jest zwycięzcą Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W ramach obchodów Dni Frankofonii zaplanowano też projekcje filmów z Francji, Rumunii, Luksemburga, Republiki Środkowoafrykańskiej, Szwajcarii, Czadu, Libanu i Kanady.

 

Podczas Dni Frankofonii będzie można wziąć udział w spotkaniu poetyckim z libańską poetką i redaktorką literackiego dziennika “Le Jour” Nadią Tueni, kanadyjskim poetą Emilem Nelliganem oraz poetą belgijskim Guy Goffettem. Polskę odwiedzi też autor francuskich thrillerów Jean-Christophe Grange. Pisarz opowie o właśnie wydanej w języku polskim jego książce “Pasażer”. W ramach obchodów odbędą się także koncerty muzyki elektronicznej, folkowej i poezji śpiewanej.

 

Więcej informacji na temat obchodów można znaleźć na stronie internetowej: www.frankofonia-polska.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko