Fraszewska Maria

0
231

Maria Fraszewska urodziła się w r. 1958 w Słupsku. Absolwentka socjologii, psychologii oraz pedagogiki i coachingu. Należy do Związku Literatów Polskich o/Zielona Góra .

       Debiut poetycki w 1990 roku w zielonogórskiej „Gazecie Nowej“ i koszalińskim„Gońcu Pomorskim“ . Publikowała wTygodniku Literackim:Śmigło“, „bruLionie“, „Przedprożach“.Książeczkę: „Rozmowy mruczącej kotki z mrukliwym kotem” wydał w 1994r Gdański Totart. Publikowała również w„Radiowej Książce Poetyckiej” w Radiu Zachód, „jednodniówce” wydanej przezTF.Totart po 30 latach, Gdańsk 2016 oraz Wrocław Europejska Stolica Kultury UNESCO 2016. Także w: „Na Winnicy“, „Pro Libris“, Pasje Literackie, w cyfrowym artzinie Gazeta Musi Się Ukazać, Piśmie Literacko-Artystycznym Bezkres, w Almanachach Bezkresu oraz kilku antologiach zielonogórskich.

       Od roku 2013 uczestniczy w programie unijnym Emultipoetry: „Wiersze na murach”, Kraków Europejska Stolica Kultury UNESCO 2019. Miniaturki poetyckie jej autorstwa znajdują się również w Antologii Wierszy na murach – wybór z lat 2010-2020, Fundacja Poemat 2021 r.

       Maria Fraszewska jest autorką trzynastu publikacji.

       Od wielu lat związana z Zieloną Górą, wykonywała pracę doradcy zawodowego, dziennikarki „Tygodnik Koszalińsko-Słupski”, „By zdrowym być”, „Kurier zielonogórski”, nauczycielki oraz prowadziła własną firmę poradnictwa psychologicznego „Krainę Zmian“.

       Tomiki: Wio w snach (1995r) oraz Płonące języczki(2021) zostały wyróżnione nominacją do Poetyckiego Wawrzynu Lubuskiego.

W 2022 otrzymała dyplom uznania w konkursie Kobieta Roku Województwa Lubuskiego za działalność artystyczną i społeczną.

            Mieszka i tworzy w Zielonej Górze. Współpracuje w wolontariacie z Lubuskim Stowarzyszeniem na Rzecz Kobiet BABA.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko