13.12.2018

0
223

Grudniowo i z WOLNOŚCIĄ w roli głównej…

II SZCZECIŃSKIE PROMOCJE LITERATURY 2018

13grudnia 2018 r., o godz. 17.30 w Pałacu Młodzieży, przy Al. Piastów 7 w Szczecinie odbędzie 56. wieczór z cyklu W PAŁACU literacko. To ostatnia promocja tego roku, a w niej prezentacja tomu prozy Roberta A. FLORCZYKA TRZY RAZY WOLNOŚĆ!

Książka to 56. pozycja w VII edycji serii:akcent, wydana nakładem ZLP O. Szczecin z dofinansowania Miasta Szczecin.

Robert A. Florczyk to szczecinianin, poeta i publicysta, pasjonat historii Szczecina. Jego najnowsza książka to zbiór opowiadań, których tłem wydarzeń jest właśnie Szczecin oraz jego okolice. Czas jest znamienny, bo to lata 70. i 80. XX wieku naznaczone zrywami niepodległościowymi. Autor tomu wierszy Brama Portowa ma świadomość miejsca i czasu… Swoich bohaterów umieszcza w znanej sobie przestrzeni rodzinnego miasta. Szczecin staje się ponownie nie tylko miejscem, ale i bohaterem, miastem Wydarzeń z wolnością w tle. Miejscem realnym w swym dramatycznym wymiarze. Centrum przemian… z których idzie odpowiedzialność. Przemian, które dla bohatera staną się przeszłością powracającą w odpowiedzialności za czas, który się staje

Szczególnie znaczący jest tekst w relacji ze spotkania młodego Autora i jego kolegów z Tadeuszem Różewiczem we Wrocławiu 13 grudnia 1982 roku. To wydarzenie zostawiło ślad nie tylko w pamięci ówczesnych studentów, ale skutkowało wierszem PRZYSZLI ŻEBY ZOBACZYĆ POETĘ w zapisie samego Poety. Jednakże, aby Odbiorca nie odniósł wrażenia patetycznego potraktowaniu tematu z WOLNOŚCIĄ w tle, zapewniam, że specyficzny styl, dystans epicki nacechowany ironią, często z dużą dawką humoru w kreowaniu groteskowych postaci czy sytuacji, tworzą lekturę książki niezwykle przyjemną.

Rozmowę z Autorem poprowadzi Róża Czerniawska-Karcz, a literackie wątki prezentowanej prozy uświetni grą na altówce Marta Korzekwa, absolwentka szczecińskiej Akademii Sztuki. Wyboru utworów muzycznych dokona opiekun artystyczny młodej altowiolistki, Zenon Lach.

To będzie, jak zawsze (!) niezapomniany wieczór W PAŁACU literacko.

 

ZAPRASZAMY

WSTĘP WOLNY

Możliwość nabycia książek

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko