22.05.2014

0
70

Spotkanie autorskie z adwokatem-artystą


Jan Michał Stuchly to raciborski adwokat,  a zarazem poeta i malarz. Z jego twórczością będzie można się zapoznać 21 maja w Domu Literatury Polskiej w Warszawie.

Adw. Jan M. Stuchly ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Po aplikacji sędziowskiej, w roku 1971 rozpoczął aplikację adwokacką. Zawód zaczął wykonywać w roku 1975. Jest tłumaczem języka niemieckiego, czeskiego, słowackiego i rosyjskiego. Swoje talenty plastyczne rozwijał w Prywatnym Studium Plastycznym „Rysunek-Grafika-Malarstwo” International Poland Zyhdiego Çakolli. Jako poeta debiutował w 1998 roku tomikiem wierszy „Bywanie”. Od tego czasu wydał również „Bywanie 2 szukanie drogi do kraju… Kaliope”, „Bywanie 3 piaskowy zegar życia bezpowrotnie traci ziarenka piasku”, „La grande reportage”. W tym roku wydał piąty tom poezji – „Licentia poetica”. Dwa ostatnie zostały przetłumaczone na kilka języków, m.in. albański, niemiecki, angielski, czeski. Obok realizowania pasji artysty pozostaje czynnym adwokatem. Prowadzi kancelarię w Raciborzu.

Podczas spotkania w Domu Literatury Polskiej w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 87/89, które odbędzie się 21 maja o godzinie 17.00 adwokat-artysta zaprezentuje swoje obrazy oraz wiersze. Wydarzenie poprowadzą albański poeta – Mazllum Saneja i Andrzej Zaniewski.

Serdecznie zapraszamy!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko