17.05.2014

0
77

Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską i Ewą Pelzer


W czwartek i piątek (15–16 maja) w godzinach od 10.00 do 16.00 w Piechowickim Ośrodku Kultury, w ramach Dni Książki, zorganizowany zostanie kiermasz książki „za grosik”. Zaplanowano także dwa spotkania autorskie: z autorką książek dla dzieci Elizą Piotrowską (w czwartek o godz. 10.00) oraz autorką opowiadań i poetką Ewą Pelzer (w piątek o godz. 17.00).

Eliza Piotrowska jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci, w tym popularnej wśród najmłodszych serii „Tupcio Chrupcio”. Poetka, tłumaczka języka włoskiego i krytyk sztuki. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła także Uniwersytet La Sapienza w Rzymie. Pisywała do czasopism dla dzieci – „Miś” i „Świerszczyk”. Ponadto współpracuje z poświęconym literaturze dla dzieci czasopismem „Ryms”. Ma na swoim koncie sporo nagród literackich, m.in. I nagrodę w ogólnopolskim telewizyjnym konkursie poetyckim 5-10-15 (1992).

Ewa Pelzer jest autorką opowiadań i tomików poezji. Od roku 2007 należy do Stowarzyszenia „W Cieniu Lipy Czarnoleskiej”. Debiutowała w 2008 r. tomikiem poetyckim „Jesień kobiety”. Następnie ukazały się jej kolejne cztery tomy poezji: „Na moment…”, „Z mgły do jasności”, „Złotą proporcję” i „Nie wszystko rozumiem”.


Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko