Organizator
Organizatorem konkursu jest Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Plastyków – Sekcja Grafiki.
Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do absolwentów oraz studentów ostatnich lat studiów magisterskich wyższych uczelni artystycznych oraz do członków Związku Polskich Artystów Plastyków.
Zasady konkursu w skrócie
„ Celem konkursu jest przegląd i prezentacja najnowszych osiągnięć w dziedzinie grafiki artystycznej, aktywizacja środowiska grafików oraz promowanie polskiej sztuki na terenie kraju i za granicą.
Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu trzy prace wykonane w dowolnej technice graficznej, powstałe w latach 2024-2026, będące jego własnością.
Opłata za udział w konkursie wynosi 200 zł.
Więcej informacji w regulaminie.
Termin
Zgłoszenia będą przyjmowane do 4 września 2026 r.
Nagrody
• I miejsce: 10 000 zł
• II miejsce: 5 000 zł
• III miejsce: 2 000 zł
• trzy wyróżnienia po 1 000 zł
• wyróżnienia honorowe – udział w wystawie pokonkursowej






