Świderska Teodozja

0
195

Teodozja Świderska absolwentka LO im. S. Żeromskiego w Opocznie, filologii polskiej oraz podyplomowych studiów psychologicznych na Uniwersytecie Opolskim.

Autorka czterech książek poetyckich:

W błysku chwili (Oficyna Konfraterni Poetów, Kraków 2018),
W wychyleniu (SIGNO, Kraków 2020),
Wytrąceni z biegu (FONT, Poznań 2021),
Dotyk świata / Thetouch of the world (NIGHTinGALE, Inowrocław 2023) – dwujęzyczny (polsko – angielski) zbiór wierszy.

Nagrodzona i wyróżniona w ogólnopolskich konkursach poetyckich. Jej wiersze ukazywały się w pismach literackich, np.: Angora, Bezkres, Okolica Poetów, LiryDram, Migotania, The ARCHER, Modelowe Nauczanie, Ypsilon, na portalu Pisarze.pl, a także w blisko pięćdziesięciu wydaniach zbiorowych ̶ almanachach i antologiach (w tym kilkudziesięciu międzynarodowych). Wielokrotnie publikowała artykuły w periodykach pedagogiczno – oświatowych oraz w internetowym biuletynie opolskiego kuratorium Oświata Opolska, który współredagowała. Jest autorką recenzji (powieści, zbioru opowiadań, tomików poetyckich) publikowanych w Zeszytach Kieleckich (Język Polski w Liceum 2010/2011), Migotaniach (2021), Agencji Informacyjnej (dział Kultura, 2022) i Okolicy Poetów (2022 i 2023).

Związana z Krakowską Konfraternią Poetów, należy do Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Opolu, Stowarzyszenia Autorów Polskich Oddział II w Warszawie oraz Związku Literatów Polskich. Odznaczona Medalem KEN. Mieszka w Opolu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko